Published On: 15 Mars, 2016

Ekskluzive: Viti 1990, kur senatori amerikan Bob Dole viziton Kosovën dhe takon presidentin Rugova (Video)

N  jë video nga vizita e senatorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Robert Joseph “Bob” Dole, së bashku me delegacionin e tij,  i cili kishte ardhur në vizitë në Prishtinë gjatë vitit 1990.

Gjatë vizites së tij senatori Bob Dole, kishte takuar ish krytarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në atë kohë presidentin historik Ibrahim Rugovën.

Në kë takim ishte edhe Rexhep Qosja. Vizita e tij në Kosovë ishte cilësuar lartë nga ish udhëheqësit e Kosovës, e cila në atë kohë ishte e okopuar nga Serbia, njofton Gazeta NewBorn.

Në këtë video, shihet ngrohtësia e madhe e pritjes së senatorit Dole jo vetëm nga autoritetet në Kosovë por edhe nga qytetarët e ndryshëm të vendit të cilët tej mase iu ishin gëzuar ardhjes së tij/ Gazeta NewBorn/

Se çka tha ai në Kosovë, shikojeni videon më

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...