Published On: 21 Shkurt, 2016

Ekskluzive: Presidenti zgjidhet të enjten, LDK-ja e jep besën nesër! ‘Ta shpëtojë vendin nga lufta qytetare!’

 

Burime të shqiptari.eu kanë bërë të ditur se séance për zgjedhjen e Presidentit të Kosovës do të mbahet të enjten. Të hënën do të takohet Grupi parlamentar i LDK-së ku sigurisht do të marrë pjesë edhe Isa Mustafa, për ti bindur se nuk mund të thyhet marrëveshja me PDK-në për ta zgjedhur Hashim Thaçin president.

Pra, për të heur të gjitha dyshimet se nëse ndonjë deputet nuk do ta votojë Thaçin për president do të ketë një përplasje sado të lehtë të fundit brenda vetë Grupit Parlamentar të LDK-së. Deputetëve do ti kërkohet BESA që ta mbështesin Thaçin pa hezitim.

Dhe së fundi rezistenca për ta kundërshtuar zgjedhjen e Thaçit president është fashitur thuaja fare në LDK. Janë fare pak deputet apo thuaja asnjë që këtyre flasin hapur kundër Thaçit, tashmë të dyshuar dhe të akuzuar publikisht të ndërlidhur për shumë raste të krimit të organizuar, përfshirë edhe për kërcënime që çuan në vrasje politike.

Skenari 1

Për ti bindur deputetët e PDK-së atyre do ti shpjegohet edhe një ‘skenar’ sipas të cilit vendin e prêt një katrahurë, vendin e prêt ballafaqimi me mbështetës dhe përkrahës të Rusisë dhe se po ashtu Kosova do të rrezikojë miqësinë me SHBA-të.

Pra, se Kosova është e kërcënuar me gjakderdhje dhe luftë qytetare, pa treguar se kush realisht mund ta bëjë këtë, edhe pse dhuna dhe protestat e deritashme ishin të mbështetura dhe nxitura maksimalisht nga tabori i PDK-SHIK.

Skenari 2

Një skenar tjetër edhe më paradoksal që po ju shitet tinëzisht LDK-së dhe deputetëve, është se ka asnjë skenar ogurzi në Ballkan. Se mund të plasë lufta Kroaci-Serbi në Bosnje. Pra, lufta për territor, dhe në këtë gjeoskenë, patjetër duhet të jetë në krye të shtetit një njeri si Hashim Thaçi.

Merreni me mend se çfarë intrige.

Pra, sikur të gjitha skenarët kalojnë nëpërmjet një identifikimi të fatit të SHBA-ve me Hashim Thaçin. a është e mundur kjo. Askush nuk po e përmend Klintonin, Bushin apo të tjera personalitete tepër të rëndësishme të SHBA-ve, por vetëm Hashim Thaçin. SHQIPTARI.EU

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/trego-hashim-si-e-mbanin-udbkos-i-vellaun-tand-me-banane-donhill-e-darka-ne-restorant-trokja/

http://www.shqiptari.eu/myslimani-i-devotshem-qe-nuk-pi-raki-me-shqiptare-vec-me-serb-video/

http://www.shqiptari.eu/ja-si-i-udb-a-i-vendoste-njerezit-e-saj-ne-krye-te-lpk-se-dhe-luftes

/http://www.shqiptari.eu/gjenerali-rainhard-solanen-e-debova-nga-zyra-ime-per-shkak-te-kosoves/

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. gazmendi thotë:

    Boollni ma intriga se populli nuk eshte tashe ma ka i ha kto fore e genjeshtra te pa kripura besa edhe idiote te shpikura nga shik-u dhe ata qe vrane dhe prene vete kte populle kaqe shume te pervujture dhe te masakruare po nga ky shike.Mos shpikni per SHBA_ne se gjoja ajo po e done kte koalicione te bere nga dy protagonistete qe vodhe fondete dhe rrjepen diasporen ne mergim e kta ishin fondi vendlindja thrrete qe vodhene shiku me shikasite me ne krye Hashimin dhe fondi 3% qe vodhi Isa si dukete kto shpikje po vine nga kta njerze qe tashe ma po akuzohete nga organete e drejtsise Nderkombtare e qe po done te vishene me imunitete me qellim qe te mose kane mundsi te kapene e te denohete per te gjitha te pa larate e tyre.Andaj Deputete e LDK_se Rugovista te vertete mos bini ne kurtha te tilla po votoni siq ju ka hije se mandatin ju ka dhene populli e jo Isa.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...