Published On: 23 Shkurt, 2016

Ekskluzive: Ministrin e luftës kolonel Ahmet Krasniqin e vrau Artan L. për 300 mijë marka! (Video) (1)

PJESA 1

Shqiptari.eu ashtu siç ju ka paralajmëruar lexues edhe dje e boton rrëfimin për vrasjen e Ahmet Krasniqit të dorasit dhe të atyre që e porositën!

Ishte takimi i fundit me ushtarakët që koloneli Ahmet Krasniqi do ta bënte. Në fakt takimi me ushtarakët ishte një skenar dhe kurth i organizuar nga grupi i LPK-së së udhëhequr nga Ibrahim Kelmendi në bashkëpunim me kryeministrin e Republikës Bujar Bukoshin. Qëllimi ishte ta rrëzonin kolonelin Krasniqi.

Për rrëzimin e Krasniqit ishte i gatshëm edhe Shtabi i Rognerit, pjesë e të cilit ishin edhe Xhavit Haliti e Hashim Thaçi, madje ishin në krye të tij, të cilët shihet se kishin edhe planin B.

Por, në fakt vetë plani ishte mbështetur kryesisht nga ushtarakët e Ministrisë që të votohej shkarkimi i Ahmetit. Me ardhjen e Tahirit atë nate ju dështoi plani, sepse kishin frikë nga ai. Tahiri vërtetë ua fuste frikën ushtarakëve.

Ky organizim ushtarakësh për shkarkimin e Ahmetit, ishte vepër e Bukoshit dhe Ibrahim Kelmendit.

Vetëm pak ditë, 4-5, para vrasjes, ushtaraku Halil Bicaj, në një far mënyre ishte reklamuar si Ministër i Mbrojtjes.

Ushtarakët, pra dështuan në ‘shkarkimin’ demokratik, me ardhjen e Tahirit në takim. Ahmeti e Tahiri ishin si thoni e mishi… këta e dinin se çfarë i priste.

Atëherë, si duket Bukoshi, Ibrahimi e të gjitha institucionet ishin të gatshëm ta sakrifikonin, dhe ia bënë me sy vrasjes së tij.

Me vrasjen e Kolonelit, Ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Kosovës e morën në dorë LPK-në, dega e Gjermanisë në krye me Ibrahim Kelmendin, Bujar Bukoshin dhe Halil Bicajn, Xhafer Jasharin, Ramë Marajn etj.

Pra, edhe ushtarakët me vetëdije apo pa të, e vranë nga pak….

Të gjithë e kanë ditur edhe ai vetë se do të vrahet… të gjithë i kishin thënë se do të vritej.

Por, me vrasjen e kolonelit ndryshoi edhe rrjedha e luftës.

Në fakt plani i Ahmetit ishte që të hynte në Drenicë, ndërsa për ta realizuar planin, ai disa ditë më parë, më pak se dy javë, i vizitoi brigadat në terren në Shqipëri, për të hyrë brenda dy javësh me to si ministër lufte në Rugovë.

Por, plani i tij u bë publik, pra u zbulua dhe dekonspirua. Ky zbulim i kushtoi me eliminim.

Në fakt Ahmeti planifikonte të hynte në Drenicë, ndërsa eprori Halil Bicaj bënte plane të hynte në Rugovë, por se bëri realitet kurrë këtë gjë, duke mbetur edhe jashtë luftës së Koshares, dhe vendimit për thyerjen e kufirit.

Në darkë ishin ftuar, si që e zëvendësoi A. Krasniqin, Halil Bicaj, shefi i logjistikës Xhafer Jashari, Hilmi Nebihu, Ismet Ibrahimi, oficeri i Inteligjencës në FARK, e shumë të tjerë, si të ftuar ishin edhe Rrustem Berisha, Fadil Hadërgjonin e shumë të tjerë.

Darka ishte shtruar në darkë te Restorani Nëna Mbretèreshë dhe kishin darkuar deri vonë.

Kur mbaroi darka ushtarakët u nisën për në shtëpi, disa prej tyre u ndanë, policia e ka liruar makinën e ministrit Krasniqi me shku, të tjerat i ka ndaluar. Rojeve të tij një javë përpara ia kanë marrë armët, kur e kanè vra Azem Hajdarin.

Më vonë, para derës së shtëpisë është vrarë me plumb në kokë.

Vrasjen e ka bërë Artan L. dhe për këtë është paguar 300.000 Dm. Këtë e kanë ditur shumica e eprorëve të FARK-ut dhe ndoshta pak prej tyre edhe janë gëzuar bile. VIJON Shqiptari.eu

 

Botimi dhe ribotimi i këtij shkrimi ndalohet pa marrëveshje me redaksinë e shqiptarit.eu!

Në vazhdim kush e porosit ekzekutimin e Ahmetit, kush i pagoi paratë dhe çka ndodhi pas Darkës së fundit.

https://www.youtube.com/watch?v=lCacncm3Vno

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-azem-syla-kercenonte-paguani-10-milione-dollare-ose-nuk-dilni-te-gjalle-do-ju-vrasim-si-serbet/
http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-presidenti-zgjidhet-te-enjten-ldk-ja-e-jep-besen-neser-ta-shpetoje-vendin-nga-lufta-qytetare/
http://www.shqiptari.eu/trego-hashim-si-e-mbanin-udbkos-i-vellaun-tand-me-banane-donhill-e-darka-ne-restorant-trokja/
http://www.shqiptari.eu/myslimani-i-devotshem-qe-nuk-pi-raki-me-shqiptare-vec-me-serb-video/
http://www.shqiptari.eu/ja-si-i-udb-a-i-vendoste-njerezit-e-saj-ne-krye-te-lpk-se-dhe-luftes/

 

 
Displaying 8 Comments
Have Your Say
 1. skenderbegu thotë:

  Ahmet Krasniqin nuk e ka vra Hasjim Thaqi por gruja Zorica nga piroti eju mi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(6)
 2. G2 thotë:

  Vrasja eshte produkt i Hashim Thaçit, Xhavit Halitit, Ibrahim Kelmendit,Isa Mustafes, Rame Marajt,Rexhep Selimi , Sabit Geci, Kuduzi Lames ;vrasesit nuk jane te rendesishem keta te mesipermit duhet te sjellen ne banken e e zeze per te gjitha krimet e luftes pasluftes ….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(35) Nuk Pelqej(8)
 3. mali thotë:

  Vrasesit e kol. Ahmet Krasniqit Azem Hajdarit e shum vrasjeve tjera, i dijne ata qe i pregaditen sigurimi klosisto nanoiste, dhe veglat e tyre kryesia e bandes enveriste LPK.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(20) Nuk Pelqej(5)
 4. Rinor thotë:

  Artan Lame ka shku per “LESH”… kush jan ata qe e kan paguar a.l.? me keta duhet me u mare nje hetim nderkombetar, se per Kombetar as qe bohet fjal sot…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(30) Nuk Pelqej(1)
  • Qendrim Hoxha thotë:

   Po permendet njefare Artan Lame. Kush eshte ai? Ne qe kemi lind pas vitit 1970 nuk e njohim bash secilin vrases. A keni mundesi me shkru pa enigma e pa dy kuptime? Qe 17 vjet frikesoheni me fol kur dini dicka, qysh me ardh drejtesia me gjith kete frike qe e keni? Kush eshte Artan Lame burra? Mos u frikesoni, qe 12 vjet Amerika po ben hetime edhe ne Kosove edhe ne Shqiperi, e sollen Gjykaten Speciale vetem e vetem qe ju te guxoni te flisni. Se na morret ne qafe komplet nje gjenerate me friken e juaj nga UDB-a. KUSH ESHTE ARTAN LAME?

   Përgjigjiuni
   Pelqej(24) Nuk Pelqej(4)
 5. asha thotë:

  Poertal zhle jeni,ju ose tregoni emer e mbiemer ose mos dilni aty kishe na po dim.Une e di nji Artan Lame qe eshte,se atje jo per 300.000 marka po per 300 euro ta hjekin flamen.E tera eshte qe kjo po reflekton tani,sepse populli i ka marre vesh kushe jon kta matrapaz dhe kush kane qene para lufte.Edhe une si te gjithe tjeret kome ndejt ne Tirane,i kome pare me syt e mi Jakup Krasniqin, Xhavit Halitin,Hashim Thaqin, Azem Sylen sepse kta kinse komandantat e UCK-se ,kta kane zhvat vec hoteleve dhe kujt me ju vu syrin me vra,sepse sipas tyre jone shpiuna(kta vete ishin shpiuna)Ata qe luftuan dhe punuan per kete vend u vrane dhe ishin neper male,jo hoteleve.Shikoj kta te hoteleve tani qfare pasurije marramendese kane,kta qe e dashten shtetin demek,t’gjithe jone tu fillu prej kryetarit t’komunes e nenenenenenenenen kryeta kryeminister e nenenenenenen e varg e vij….phu dheu mosi lasht mrena…krejt pasuria ilaqe ju shkoft….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(71) Nuk Pelqej(7)
 6. Besim thotë:

  Turp ju qoft me vra nji patriot mas shpine veq kto komandantat e din krejt duhet me dal para drejtesis ky esht krimi me i madh i shekullit te kaluar…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(36) Nuk Pelqej(5)
 7. Qendrim Hoxha thotë:

  Kush eshte Artan L.? Publikoni emrin e plote, meritojme te dijm kush vrau Kolonelin. Dhe jepni te drejten qe ky shkrim te publikohet ne portale tjera. Kurr Kosova drite nuk sheh pa u denu vrasesit e njerezve te kombit. Te mallkuar do jemi. Te gjithe para gjyqit te popullit! Pa dallim.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(84) Nuk Pelqej(7)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...