Published On: 16 Prill, 2016

Ekskluzive: Ministri Krasniqi u godit dy herë në kokë, nga afër nga vrasësi profesionist i maskuar!

 • FEJTON EKSKLUZIV, dy dekada i mbajtur në sirtar, nga vrasja e kolonelit Krasniqi, krimet dhe dështimet! (2)

– Po dal edhe unë këtu, tha Ministri Krasniqi!

– Jo zotëri, se ne dalim kur të futemi në oborr, u përgjegj shoferi.

Në atë kohë ministri Krasniqi pothuajse kishte dalë nga vetura. Ai me njërën dorë mbante xhaketën, të cilën nuk e kishte veshur, por vetëm e kishte hedhur mbi supe. Kur ushtaraku futi çelësin në derë dhe bëri që ta hapte atë, nga errësira u dëgjua urdhri.

– Ndal, ndal!!

Të tre kosovarët mbetën të shtangur nga kjo befasi e pakëndshme. Fillimisht ata menduan se u ndaluan nga të njëjtët policë që kontrolluan objektin ku ata ishin të vendosur, afërsisht në të njëjtën kohë, disa ditë më parë. Atë natë policët shqiptarë patën bastisur shtëpinë me pretekst të kërkimit të armëve. Ata kishin qenë brutalë me ushtarakët kosovarë, por pasi morën disa dokumentacione dhe u bindën se nuk kishte armë, i lanë të qetë.

– Ndoshta edhe sonte kanë ardhur me të njëjtin qëllim, thoshte ushtaraku me vete!

Llampa ndriçuese, e cila ishte e vendosur në udhëkryqin e dy rrugicave mundësonte që të shihej se ishte fjala për tre persona të maskuar e të armatosur, dy prej tyre me armë automatike kurse njëri me revolver. Njëri nga ta, që kishte pushkën automatike, mbeti tek udhëkryqi për të siguruar dy të tjerët që me një kujdes mjaft të madh vinin në drejtim të të ndaluarve. Ai që ishte me shtat më i gjatë dhe kishte një automatik të shkurtër, u nis në drejtim të ministrit të Mbrojtjes, të cilin e kapi me njërën dorë dhe e mbante afër vetes. Me dorën tjetër, të majtën, mbante automatikun, tytën e të cilit e kishte vendosur mu në fytin e ministrit.

Tjetri siç dukej nga lëvizjet ishte vrasës profesionist. Ai shkoi në anën tjetër të veturës, në drejtim të ushtarakut dhe shoferit. Revolen e mbante në drejtim të tyre duke i mbajtur në shënjestër në kokë, i gatshëm për të qëlluar në çdo moment.

– Shtrihuni, shtrihuni, i urdhëroi ai që të dy!

Me që kishte shumë pak vend i pari u shtri ushtaraku, i cili nuk arriti të heqë çelësat nga dera. Pothuajse mbi të u shtri shoferi. Pozicioni në të cilin ndodhej ushtaraku tani, ia mundësonte të shihte ministrin në anën tjetër të veturës. Ai tani ishte mbështetur pothuaj për muri dhe mbahej nga vrasësi i maskuar.

– Kush jeni ju bre bacë, çka po doni prej nesh, e pyeti ministri atë?

I maskuari nuk përgjigjej fare.

I maskuari tjetër, i armatosur me revolver shkeli mbi dy duart e ushtarakut të shtrirë. E kontrolloi atë për armë me njërën dorë, duke mos e lëshuar asnjëherë armën nga dora e djathtë, me të cilën e mbante në shënjestër.

Po cili kosovar guxonte të delte ato ditë në rrugët e Tiranës i armatosur?!

Pasi e kontrolloi ushtarakun, me njërën këmbë shkeli mbi shpinën e tij, gjë kjo që ia mundësoi të afrohej dhe ta kontrollojë edhe shoferin. Tytën e revoles gjithnjë e mbante tek ushtaraku, i cili tani kishte njërën dorë të lirë dhe së koti tentonte të gjente ndonjë gurë dhe t`i kundërvihej vrasësit të maskuar. Kur i maskuari u bind se asnjëri nuk ishte i armatosur, u ngrit dhe u nis në drejtim të ministrit.

– A është ky, pyeti i maskuari bashkëpunëtorin duke nxjerrë nga brezi revolverin tjetër, sepse me të parin e mbante në shënjestër ushtarakun dhe shoferin!

– Po, po ky është, u përgjigj tjetri, duke e mbështetur edhe më fort ministrin për muri.

– A është ky?- pyeti vrasësi për të dytën herë, duke afruar revolverin vetëm disa centimetra nga koka e ministrit Krasniqi.

Nga zëri i tij vërehej shqetësimi.

–           Kush jeni ju bre bacë, çka…!!

Krisma e revolverit nuk e lejoi ministrin Krasniqi ta përfundojë fjalinë. Jehona e krismës së parë ishte mjaft e madhe. Ajo duhet të jetë dëgjuar në tërë Tiranën, e cila bashkë me Shqipërinë dhe viset e tjera shqiptare u mbulua edhe një herë me petk të zi, petk me të cilin kushedi se për të satën herë shqiptarët ja veshin vetvetes, duke vrarë më të mirët e kombit, duke ja bërë qejfin armikut tonë shekullor, me apo pa vetëdije.

Nga goditja e marrë midis vetullave, ministri u shtri për toke dhe vdiq menjëherë. Edhe një herë u godit në kokë për së vdekuri. Për të qenë i sigurtë në vdekjen e tij, u godit edhe për të tretën herë, kësaj radhe në gjoks, në mes të kraharorit.

Ushtaraku dhe shoferi, të cilët deri pak më parë mendonin se të maskuarit ishin policë dhe me të përfunduar kontrolli për armë do të liroheshin, tani humbën të gjitha shpresat se do ta shihnin ministrin të gjallë. Ata mbetën ashtu të shtrirë dhe të stepur duke përcjellë largimin e vrasësve nga vendi i ngjarjes. Vrasësit ecnin mbrapa me kujdes shumë të madh, duke i mbajtur, gjithnjë ushtarakun dhe shoferin, në shënjestër. Që të tre u bashkuan dhe humbën diku në errësirë.

 • A thua jemi popull kaq i mallkuar që nuk dimë tjetër veç të luftojmë në mes veti? Si të tillë që jemi a e meritojmë lirinë?! Edhe nëse një ditë do të lirohemi nga shkau, a do të mund të lirohemi nga mendësitë tona të liga dhe nga të këqijat që kemi, mendonte shoferi! / VIJON – SHQIPTAR.EU

Ndalohet botimi i këtij fejtoni pa lejen e gazetës SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/azem-syla-do-te-arrestohet/

http://www.shqiptari.eu/cmenduria-serbe-vjen-ne-shqip-grindja-me-e-madhe-shqiptaro-serbe-e-filluar-nje-dekade-me-pare-dy-video-foto/

http://www.shqiptari.eu/fejton-ekskluziv-dy-dekada-i-mbajtur-ne-sirtar-nga-vrasja-e-kolonelit-ahmet-krasniqi-krimet-dhe-deshtimet/

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Najim thotë:

  ZOTI i Larmadhëruar e mallkoft ate qe ka urdhruar me kry vrasjen makbre te Kolonel Ahmet Krasniqit dhe dhe mallkimi dhe poshtrimi qoft mbi vrasesin me dor te zez .ZOTI ju mbjellt frik dhe trishtim ne ket jet sa te jen gjall ata kriminel ndersa ne boten tjeter ZOTI i shkatrrot pergjithmon ne xhehnem,ndersa Kolonelin e deruar ZOTI e paqt derguar ne Xhenetet me te shtrenjta dhe me te begatshme pran te zgjedhurve te ZOTIT siq ishin Profetet e Tij.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Lika thotë:

  Lene ma se na lodhet duke mallku e vajtu si grat e kqija, dihet kushe eshte urdheruesi i vrasjes, ketu duhet te veproj ose gjygji ose kanuni, baca ishte burri shume i mir, ishte i rrethuar me njerz te lig!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. Naim thotë:

  Zoti e mallkoft vrasesin edhe urdhedhensin

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 4. Mejdiu thotë:

  O ju humbt zoti me gjith familje

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...