Published On: 17 Maj, 2016

Ekskluzive: Letër e hapur për të burgosurit e Kumanovës, të mllefosur për djemtë e vrarë dhe të zhgënjyer me vëllain e Beg Rizes! Alia meriton vetëm turpin

Komandant-Malisheva

 • Hajde Ali Baba hajde!

Popull ju lodhem me këto letra por nuk po kem qare pa shkru, e kur po i shoh edhe familjarët po përzihen e nuk po din as mu përzi. O vëllau i Begut o baba im o familjar të dëshmorëve e ju të robërve të sllavit mos u përzini kot e pa dit se për mu përzi e me fol jemi ne e ne i dimë pak hilet e nuk po dojm me u bo kahre e po përbihemi. Unë Val Zeka po shkruaj edhe në emër të shokëve tan: O Ali o familjar ne jemi ardh për SHQIPËRI e nuk jemi ardh me bo armiqësi as me ty as me ata shqipfolës që me 9 Maj luftuan kundër nesh, e ne e kemi bërë të pamundurën të mundur kemi luftu sa kemi mujt deri në ora 12 kemi qenë fuqi e pazakontë. Ali pyeti Alfat, Vukat e Lavat e shqipfolësat se qysh luftojnë burrat. Por për fat të keq telefonatat e do shokëve tan me kompanin tuaj e ty ja u hupi moralin e deri sa u bo puna e u dorëzuan. Ali e ju familjar kan luftu do djem atë ditë që na kanë nderu kombin e pushkën. Ali po thu na ki shpëtu. Na ki shpëtu e na ki ndihmu e na ki ç’burrnu e na ki marru! O Ali o popull mos mendoni qe mburrem që jem gjallë, besomëni se veten e mallkojmë që nuk jemi me dëshmorët e 9 Maj-it të betejës tradhtare! Pse ju na i bot shokët tan me e hup vetëbesimin e ja u hupet moralin e ju that: “o dorëzu edhe Mirsadi” ? Pse nuk na le me dek si burra e jo tash me jetu si viktima e të sham e të na quani kriminela etj. Pse thatë OSBE? Ali do burra nuk kanë dashtë mu dorëzu po jon dorëzu kur shokët u joshën me fjalë miradije nga kompania jote e nuk patën rrugë tjetër veç me u dorëzu, e do tjerë jon dorëzu prej zori e me i ruajt tjerë shok. Po nejse nëse e ki menden me kërku falje e me marr hak e me i la ato të këqijat që ja ki bo Shqiptarisë nuk është e keqe me u bashku ti unë, ata e të gjithë veç për SHQIPËRI. Po më vjen mirë që shokët e shoqet tan ja kanë nis me na përkrah. Ali nëse kthehesh kah Shqipëria thirre edhe Menduhin, thirre edhe Kasamin, Selen, thirre edhe nipin e Josip Bagerit; B.Sinadionovski, ta bëjm SHQIPËRI, jo parti jo fe, të bashkuar ti paguajmë borxhet e kombit.

RRNOFTË SHQIPTARIA. Vjen dita e do ju rrëfej për të gjitha që nga Gushinca me 7 veta që ia kemi nis e deri në Kumanovën e një burri e trimi që do t’ju tregoj për trimnin e tij të 9 Maj-it që u bëmë 40 veta e lavdin e dëshmorëve tanë. O SA MIRË ME QENË SHQIPTAR! – SHQIPTARI.EU

Muhamet Krasniqi – Malisheva
Demë Shehu
Valdet Zeka
Nexhmedin Lika

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. LUFTËTARËT E KUMANOVËS DUHET TË SHPALLEN DËSHMORË

  Të vdekur (vrarë) apo të gjallë, luftëtarët e Kumanovës duhet të shpallen dëshmorë. Po kush t’i shapllë? A mund ta bëj këtë punë Ali Ahmeti (Gjuka) i LPK-së? S’mundet, as nuk ka të drejtë. A mund t’i shpallë Hashimi? S’mundet, as nuk ka të drejtë. Ata e dinë pse s’kanë të drejtë. Sepse ata vetëmeveti luten për një denim sa më të rëndë dhe ekzemplar që kur të dalin nga burgu, të dalin pleq me mjekërra të bardha. Të dalin të shakllmuar që mos të mund ta rrotullojnë as shulin e pushkës! Të dalin në karroca dhe t’iu jepet ujë me lugë. Ata të dytë e dinë çka i kanë thënë njëri-tjetrit, sepse janë takuar në Prishtinë para se të ndodhte lufta në Kumanovë.
  Megjithatë, është një njeri, një institucion që mund te bëj këtë punë. Ai që mundet, është në përfundim të mandatit. Nëse i premton koha, edhe nëse bëhet skandal politik, do të duhej ta bëj. Këshilëtarin e ka të fortë dhe të guximshëm. Të presim.

  Po populli…

  Populli me qindra herë u ka kënduar deshmorëve të vet. S’e ka pyet askë. Është ulur rapsodi dhe u ka kënduar deshmorëve dhe i ka përjetësuar. Populli është institucion në vete dhe ai që i krijon institucionet. Populli u ka ngritur përmendore edhe deshmoreve të Kosovës. Nuk di cilat përmendore i ka financuar shteti i Kosovës. Të gjitha i ka bërë populli dhe i kanë pervetësuar institucionet. Sado banal të duket krahasimi (për rastin) dua ta përmend një shembull.

  Dje, Fadil Vokrri ia dhuroi fanellen me numer 9 Kadri Veselit. Krejt mendova që SHIK-u është pranuar në FIFA e jo FFK! Fadili e di që ka gabuar, por është i rrethuar me shumë kamisha. Sikur të kisha qenë në vend të Fadilit, fanellën me numrin 9 (me të cilin ka bërë histori) do të shkoja te varri, e për gjerë e për së gjati do t’ia kisha shtri Rugovës mbi varr. Njeriut që edhe kur i bënë atentat, nuk nxori një të sharë nga goja !

  Bëra një digresion, por dua të them se kështu është edhe puna me deshmorët e Kosovës për të cilët politikanët flasin e u lexojnë fjalime sikur të kishin vdekur për ta dhe dashnoret e tyre. Mezi presin t’iu marrin pjesë në përvjetorët dhe të flasin për meritat e tyre, pasi të vetat s’kanë. Një ditë edhe për luftëtarët e Kumanovës do të flasin dhe do të mundohen të tregojnë se ishin komandantët e tyre. Këtë na tregon e kaluara e afët. Kur Ademi godiste forcat serbe në Drenicë, Zahiri në Llap e Salih Çekaj në Dukagjin, LPK nga Bahnhofat e Zvicres dhe Rogneri i Tiranës lëshonin komunikata. Tash nga të njëjtat komunikata lecka po doktorojnë! Nuk kanë lëshuar shumë… Sipas Muhamet Kelmendit, rrafsh 47 ! Kuku për historinë ! Për të qenë mizoria edhe më rrënqethëse, Xhavit Haliti, me maskë, i shoqëruar me Azem Sylen dhe Hashim Thaçin (me maska) nga Tirana, nën kameren e Milaim Zekës e kërcënonin Rugoven. S’di, Milaimi apo diksuh tjetër, në emër të autorit, e kishte fshi nga Youtube.

  Së paku mos folni keq

  Popull i dashur mos i dëgjoni politikanët rrenacak të tipit të Ali Gjykës. Luftëtarët e Kumanovës kanë bërë një luftë për shqiptarët, jo për para. Kush shkon në luftë për para ? Shkojnë vetëm mercenarët. Po këta mercenarë të kujt ishin!? Së pari këta nuk ishin mercenarë. Këta ishin luftëtarë shqiptarë dhe luftun, siç po thonë edhe vetë, për SHQIPËRINË. Çfarë ironie? Dikush, ndonjerin, prej tyre, e akuzon se nuk e paska pasur baben e mirë. Po cili fëmijë deri sot është fajësuar apo denuar për prindërit. Askund dhe kurrë. Dikush po thotë, se ndonjëri prej tyre paska qenë pronor i atij resturanti apo asaj kafeneje. Pse, qenka dashur të jenë lypsarë rrugësh për të marrë pushkën? Dikush po thotë se janë tradhëtuar. Edhe ata vetë po thonë që dikush i tradhëtoi, por nuk po duan të flasin edhe pse e dinë. Prandaj, nderi më i madh iu bëhet, nëse nuk mund t’i shpallim deshmorë, nëse nuk mund t’iu ndihmojmë, së paku mos t’i shajmë, mos t’i përgojojmë, sepse nuk na bënë nder, sepse ata një ditë do ta thonë të vërtetën. Mos të turpërohemi pa nevojë.
  Në fund, edhe unë po them, Rrofte Shqipëria Etnike !
  Rrofshin luftëtarëte Kumanovës !
  Lavdi për jetë të vrarëve !

  Sefedin Krasniqi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...