Published On: 17 Qershor, 2017

Ekskluzive: LDK-ja rrezikon të mbetet me 23 deputetë, e AKR-ja tani ka pesë, Alternativa dy (Dokument)

 

Nga lista e 65 kanidatëve për deputët më të votuar, të siguruar nga Gazeta Shqiptari.eu, rezulton se LDK-ja mund të mbetet në rastin më të keq me 23 deputet, ndërsa AKR-ja mund të marrë pesë deputet, dhe është e qartë që Alternativa, ka siguruar dy deputetë, Mimoza Kusari Lilen dhe Ilir Dedën.

Ndërsa kanë mbetur, për tu numëruar edhe rreth 27% të votave, ndërkohë që KQZ-ja sot, për shkak të ankesave ka dërguar në Qendrën e Rinumërimit edhe 115 kuti votimi.

Pra, lista nuk është definitive, dhe ne po e botojmë pjesën tjetër të listës aty ku ne e kishim prerë më parë, me emrin e kandidatit Besnik Krasniqi.

Kandidatët që kanë hyrë në 30 aktuale nga radhët e AKR-së janë: Behgjet Pacolli, Labinot Tahiri, Korab Sejdiu, Islam Pacolli dhe Albena Reshitaj, që radhitet e 30-ta, dhe mund të kalohet nga ndonjë kandidate e LDK-se ose e vetë AKR-së.

SHQIPTARI.eu

Ja rezultate dhe votat sa kanë marrë 66 kandidatët e koalicionit LDK-AKR-A:

  1. Avdullah Hoti486 vota

Vjosa Osmani 45.499

Driton Selmanaj 25.250

Behgjet Pacolli 24.909 – AKR

Anton Quni – 20.727

Lumir Abdixhiku 20.476

Mimoza Kusari 14.144 – Alternativa

Kujtim Shala – 12.639

Labinot Tahiri 11.033-  AKR

Ilir Deda – 10756 – Alternativa

Lutfi Zharku 8917

Arben Gashi 8477

Ramiz Kelmendi 7320

Teuta Rugova 7149

Valentina Bunjaku Rexhepi -6449

Ismet Beqiri 6229

Haxhi Avdyi 6195

Fidan Rekaliu 6147

Arban Abrashi 6032

Korab Sejdiu 5968 – AKR

Lirije Kajtazi 5718

Islam Pacolli 5643 – AKR

Armend Zemaj 5554

Naser Rugova 5510

Imet Rrahmani 5393

Hikmete Bajrami 5042

Besa Gaxherri 4659

Mirjeta Kalludra 4022

Doruntinë Maloku 3820

  1. Albena Reshitaj 3796 – AKR

——————————

SHQIPTARI.eu

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...