Published On: 15 Shkurt, 2016

Ekskluzive: Kush është atentatori që vrau Ahmet Krasniqin?! Kush e porositi dhe sa u pagua?

Shqiptari.eu ka siguruar të dhëna për atentatorin, njeriun që ka shtënë në ministrin e Mbrojtjes Ahmet Krasniqin.

Por, kush janë të përfshirë në këtë atentat, a janë të përfshirë edhe zyrtarë të lart të shtetit të Kosovës?

A ka dëshmi për pagesën e vrasjes së kolonelit Ahmet Krasniqi? Kush janë porositësit dhe cilat janë provat? A ka dëshmitarë që do të ishte i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë, pra të denoncojë rastin e vrasjes së ministrit Krasniqi? A i kishte kërkuar dorëheqje kolonelit Krasniqi, para se të vritej ai, kryeministri Bukoshi?  A kishte informacione të qarta për përgatitjen e skenarit të vrasjes?  Ata që ndihmuan vrasësit a janë gjallë dhe ku fshihen?

A janë të përzier njerëz në struktura të larta të shtetit?

Ku ndodhet atentatori i Ahmet Krasniqit, dhe nga kush mbrohet?

Për këto dhe informacione të tjera do të mund ti lexoni në shkrimin që do të botohet nga shqiptari.eu!

 

 

 
Displaying 10 Comments
Have Your Say
 1. Sazan thotë:

  Brenda shqiptareve do te kete VRASJE FANTOME ne vecanti te figurave nacionaliste perhere derisa vne stilet KOMUNISTE dhe asnjehere aty nuk perfshihet -GJYQESORI . psh. KANUNI kishte ma shume gjyqesi se sa pushtetesite 1945-sot…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Baki Ymeri thotë:

  Çka po pret Gjykata Speciale në Kosovë? Ku janë veteranët e UÇK-së? Pse e heshtin këtë rast? Po ai hajni i diasporës që e përmend Nekiu pse nuk del në log të mejdanit? Kush ishian ata që e paralajmëronin nëpër tubime në diasporë vrasjen e ministrit të Mbrojtjes? Ua kalërofsha më të mirat që kanë në familje, jo vetëm vrastarit por edhe atyre që mburren me vrasjen e tij, sepse enveristët e përskitur nuk janë burra por burreca! Ndihmoje o Zot Kosovën tonë! Zgjohu nga gjumi Drejtësi!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
 3. Neki Lulaj thotë:

  Gazeta Shqiptari eu,duhët te bëhete patjër Gazetë kombëtare, ngase as një gazetë qe botohet ne Kosovë-a diasporë nuk është me e hapur me e guximshem dhe ma transparente duke i publikuar shumë e shumë informacione sa te qelleuara aq edhe interesante per lexuesin e falkët.Aso qe deri me tani kan qenë fjalë mjegulle për opinionin,përshpëritje ne terr dhe kuvende mbrenda katër mureve te odës me njërëzit e besueshme pa patur guxim qe te thojne hapatas si në kohën e monizmit te zi…ngase sërish ne pushtet janë mbeturinat e monizmit gjjakatar..Uroi punë te mbarë stafit gazetaresk vërtetë kjo është pavarësija e shtypit.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 4. Euleksi thotë:

  Vrasesi eshte ne Kosove .Dhe ata qe paguan jane kreu i PDK..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 5. Nazif thotë:

  Deshira e shumices se popullit te kosoves Eshte te zbardhen te gjitha vrasjet qe Jane kryer para,gjate,dhe pas luftes ne kosove. Me deshire Dashte zoti te zbardhen, por une Jane i bindur se dote jene te dhimshme. Kto plag qe ju shkaktuan se pari familjeve te ktyre njerzeve e edhe popullit ne pergjithesi jave shkaktuan pikrisht kta njerzit me nofka se aj qe ka luftuar pernjimen shkaun aj nuk ka vnu nofke vetes se ska pas nevoj.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
 6. nexhi thotë:

  Kombit tone nuk i duhen vrasesit.Le te del e verteta !!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)
 7. Enver xhafolli thotë:

  Une u bej thirr te xhith atyre qe kan deshmi ti bajn publike dhe te bejn padi jo veq per ahmetin por per te xhitha vrasjet qe kan ndodhr para lufte xhat luftes dhe pas luftes

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(0)
 8. Mal Uka thotë:

  Nese dalin te dhena te sakta per kete vrasje Portali informativ
  Shqipetari. Eu Meriton dhe do quhet Gazetari Kombetare ! Uroj
  qe suksesi ne ket teme te jete i bollshem Qe neve si qytetar ti
  njofim vrastaret dhe shtisat te cilet mund te na shiten per
  patriot e ne fakt jan idijot ! Sukses e mbaresi per juve !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(16) Nuk Pelqej(2)
 9. islam thotë:

  Po deri kure ne shqiptaret me keto ndjenja dhe vepra vellavrasese? A nuk morem mesim nga te bemat ne te kaluaren tone kur armikut s’ju desht te shkrepe asnje pelumb sepse figurat me atdhetare per kauzen shqiptare I vrane vete shqiptaret.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
 10. Xhafer Leci thotë:

  Me pasdurim e presim shkrimin e radhës, në lidhje me vrasjen e Kolonel Ahmet Krasniqit..! Si të dyshuar për pos Fatos Klosit, ka edhe shumë të tjerë nga Kosova dhe Shqipëria !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...