Published On: 25 Janar, 2016

Ekskluzive- Kërcënimi i Thaçit: “Shtabi i UÇK-së do ta ndërprejmë luftën me Millosheviqin do të luftojmë me ju rugovistët (F.G.)

Kërcënimi i Thaçit, i keni 2 minuta ta largoni foton e Rugovës nga shtabi i Prapaqanit

 

 

Shkruan: Major Nazif Ramabaja

 

Ata të cilët vepruan përkrah institucioneve të Republikës së Kosovës në kushte dhe rrethana të vështira i përkrahën ato dhe i mbetën besnik deri në momentin e përfundimit të luftës së fundit, drejtuesi politik Thaçi në atë kohë përdorte metodat më të vrazhda për ti pamundësuar organizimin dhe zhvillimin njësiteve operative të Ministrisë së Mbrojtjes duke dhënë ultimatume: “Keni kohë dy minuta për largimin e fotos së presidentit dr. Ibrahim Rugova komandantitsuprem të Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës” nga shtabi i Prapaqanit.  Kërcënimet ndaj Ministrit të Mbrojtjes kol. Ahmet Krasniqit: “Se shumë shpejt do ta kryej misionin me të”. Deklarimi në shtabin e Sverkes së Gashit: nga ana e Thaçit:  “Ne (Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së) do ta ndërprejmë luftën me forcat e Millosheviqit dhe do ta luftojmë Fadil Gashin me të tjerë, derisa ti shkatërrojmë pastaj do ti kthehemi shkaut”, ne nuk njohim president, qeveri e as parlament përveç Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së. Për këto dhe shumë gjëra të tjera do të dal me prononcimin tim të radhës (Pse Thaçi nuk duhet të kandidohet dhe assesi të votohet për president të vendit). / Shqiptari.eu

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Luljeta thotë:

  Po foli aninime,per jeten time çka perjetova nga vllzerit e mi te uçk es;Me kane marr nga familja kinse tju ndihmoja,me premtuan se do behesh e larte nje dite,por une u besova aq shume dhe me gezim ju bashkangjita uçk es.Por kjo me doli e tra ndryshe.Emrin nuk ja kam ditur,por me kujtohet e quanin komandant qeliku,i cili me ka çnjerezue bashk me disa shoket e tij ne kleqke.Kete veper te poshter po aq te dobet ende e mbaj si sekrete ne shpirtin tim dhe mendoja se çfare vllazer kemi.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(1)
 2. Graniti thotë:

  Thaci do te behet kryetar i Zajednices, kurse Murat Jashari kryetar i Kosovës.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(13) Nuk Pelqej(0)
 3. ASLLANI thotë:

  POPULLI I kOSOVES DUHET TE KUPTOI REALITETIN SE KJO UDHEHEQJE ME NE KRYE KRIMINEL KRIMINEL NUK MUNT TE DREJTOI KOSOVEN . VRASJET NDER BASHKLUFTETARE PER TE MARR PUSHTETIN DHE GRABITJA E PASURIS SE POPULLIT KOSOVAR JANE DESHMI SE UDHEHEAESIT ME THACIN ,VESELIN ,ETJ.JO VETEM QE NUK DUHET TI BESOJNE ME TU
  TJENE DREJTIM TE SHTETIT, POR TI NXJER PARA GJYQIT.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(19) Nuk Pelqej(3)
 4. Tarrasi thotë:

  Nje hasjan ne Kukes ne vitin ‘ 98 gatunte buke per te dy palet, FARK dhe UCK.Nje dite ishte mbaru milli i FARK-ut dhe hasjani ju tha atyne te UCK ; A te marr pak mill prej millit tuj se per dy dite e bine ?-As nji kile i thane furrgjise, aty le te desin.Ne ne Kukes i kemi njofte mire.Kishte uckista qe ma pare jepshin jeten per Enverin se Kosoven.Nje lumjan prej anes Kosoves qe u bo komandant i madh, shkojke e zike radhe te gazetat me ble Zerin e Popullit.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(1)
 5. Zyfer Caco thotë:

  Boll me përçarje mes vedit, o të uruar.
  Dilaver Goxhaj ka rrokur armët bashkë me trimat kosovarë për të shporrur shkijen, ju e etiketoni. Edhe në se ini të FARK-ut rugovian, gjeni gjërat që u bashkojnë e jo ato që u ndajn, mblidheni mëndjen sa nuk është vonë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(4)
 6. Xhafer Leci thotë:

  Jo vetëm për këto që po shkruani ju z.Nazif Rambaja, e që ka shkruar edhe Tahir Zemaj, tash i ndjerë, në librin e tij “Kështu Foli Tahir Zemaj”, por edhe për shumë të bama tjera Hashim Thaçin në as një mnyrë nuk duhët lejuar as të kandidoj për president të vendit. Për president më meritori sot për sot, për mendimin tim është, Murat Rifat Jashari.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(22) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...