Published On: 13 Qershor, 2017

Ekskluzive: Ja plani unik i Albin Kurtit, si kryeministër, për shqiptarët e Maqedonisë (Video)

Në intervistën ekskluzive për Gazetën Lajm dhe LajmTV, një ditë para zgjedhjeve të 12 qershorit, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurti ka folur edhe për planet e tij për shqiptarët e Maqedonisë, nëse zgjedhet kryeministër i Kosovës. Kurti ka paralajmëruar se do të angazhohet që Prishtina dhe Tirana zyrtare të kenë një politikë të përbashkët, me qëllim të ndërprerjes së diskriminimit të shqiptarëve në Maqedoni. Qëndrimin e tij të plotë lidhur me këtë çështje mund ta përcillni në videon më poshtë:

Intervistën e plotë të Albin Kurtit për Gazetën lajm dhe Lajm Tv, mund ta përcillni në këtë video:

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...