Published On: 17 Qershor, 2017

Ekskluzive: Ja nga sa vota kanë marrë 65 kandidatët e LDK-AKR-A, për deputet Vjosa shpërthen me vota (Dokument)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazeta Shqiptari.eu ka siguruar listën e 65 kandidatëve më të votuar të LDK-AKR-A, në zgjedhjet e 11 qershorit, të atyre më të votuarve, ndërkohë që rreth 115 kuti votimi janë shkuar në rinumërim, gjë që ky rezultat është sipas rezultatit të numërimit nga 73% të votave. Pra, lista nuk është definitive, dhe ne po e botojmë pjesën tjetër të listës aty ku ne e kishim prerë më parë, me emrin e kandidatit Besnik Krasniqi. SHQIPTARI.eu

Ja rezultate dhe votat sa kanë marrë 66 kandidatët e koalicionit LDK-AKR-A:

  1. Avdullah Hoti486 vota

Vjosa Osmani 45.499

Driton Selmanaj 25.250

Behgjet Pacolli 24.909 – AKR

Anton Quni – 20.727

Lumir Abdixhiku 20.476

Mimoza Kusari 14.144 – Alternativa

Kujtim Shala – 12.639

Labinot Tahiri 11.033-  AKR

Ilir Deda – 10756 – Alternativa

Lutfi Zharku 8917

Arben Gashi 8477

Ramiz Kelmendi 7320

Teuta Rugova 7149

Valentina Bunjaku Rexhepi -6449

Ismet Beqiri 6229

Haxhi Avdyi 6195

Fidan Rekaliu 6147

Arban Abrashi 6032

Korab Sejdiu 5968 – AKR

Lirije Kajtazi 5718

Islam Pacolli 5643 – AKR

Armend Zemaj 5554

Naser Rugova 5510

Imet Rrahmani 5393

Hikmete Bajrami 5042

Besa Gaxherri 4659

Mirjeta Kalludra 4022

Doruntinë Maloku 3820

  1. Albena Reshitaj 3796 – AKR

 

——————————

Në vijim janë emrat e kandidatëve të tjerë me votat e fituara, dhe që nga numërimi i votave të tjera 27%, mund të bëjnë përmbysje në rezutat, përkatësisht në listën e mësipërme prej 30 vetave:

 

  1. Naser Osmani 5311

Haki Demolli 4993

Blerim Grainca 4987

Vehbi Imeri 4128

Sokol Havolli 3958

Nexhat Ramadani 3887

Bardhyl Meta 3884

Agim Ademaj 3838

Vezir Januzi 3826

————————————————–

Refiqe Tërnava 3720 – AKR

Labinotë Demi Murtezi 3706 – AKR

Faruk Nura 3637

  1. Besnik Krasniqi 3591 / SHQIPTARI.eu

 

———————————

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...