Published On: 21 Prill, 2016

Ekskluzive: Ja kush bie nga Qeveria!

  • Ndërkombëtarët jane duke kërkuar rikonfigurim substancial të Qeverisë e me këtë pajtohen pothuajse plotësisht edhe dy partnerët e koalicionit PDK dhe LDK. Gazeta Express sjell emrat e Ministrave që mund ta pësojnë nga riformatimi i ekzekutivit.

Gazeta Express merr vesh se priten ndryshime të mëdha në Qeverinë e Kosovës. Burimet bëjnë me dije se ndryshimet, të kërkuara edhe nga ndërkombëtarët, do të prekin Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin për Rini Sport dhe Kulturë Kujtim Shalën, Ministren e Tregtisë dhe Industrisë Hikmete Bajramin, Ministrin e Zhvillimit Ekonomik Blerand Stavilecin, ndërkohë që është në pikëpyetje edhe emri i Ministrit të FSK’së Haki Demolli për të cilin ende nuk dihet nëse mund të largohet nga Qeveria.

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet nesër të përcaktohet për listën e ministrave që do të ndërrojë ndërkohë që brenda Partisë Demokratike të Kosovës po ashtu bëjnë me dije se janë në favor të ndryshimeve substanciale në ekzekutiv.

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/o-ramush-familja-osaj-po-e-pret-rrefimin-tend-per-rexhen-e-vrare/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...