Published On: 12 Qershor, 2016

Ekskluzive: Ish numri 2 i CIA-s, Kosova dhe Maqedonia mund t’i bashkohen Shqipërisë

Ish-zëvendësshefi i CIA-s Steven Meyer konsideron se Republika Sërpska edhe më tej do të ekzistojë, ndërsa shpreh bindjen se ekzistojnë shanse të mëdha për ndryshim të kufijve në Ballkan, transmeton agjencia “Tanjug”.

Mejer në intervistën për “Veçernje novosti” të Beogradit ka thënë se “do të ndryshohen kufijtë e Kosovës, Bosnjë e Hervegovinës dhe Maqedonisë”.

harta-ballkan_1465733925-7418869

“Vend më i rrezikshëm në Ballkan për momentin është Maqedonia, jo vetëm shkaku i problemit mes maqedonasve e shqiptarëve dhe besimtarëve ortodoks maqedonas, por edhe për faktin që mes besimtarëve ortokodsë në Maqedoni ka shumë mospajtime”, konsideron Meyer, derisa parashikon vetëm mbijetesën e Republika Sërpskës, ndërsa pyetja është se në çfarë forme./Aktuale.mk/

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/historiania-greke-greqia-ishte-shqiptare-edhe-sot-gjysma-jane-shqiptar-video/

 
Displaying 5 Comments
Have Your Say
 1. gani thotë:

  SHQIPTARET E KANE ZOTIN DHE AMARIKEN

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)
 2. lumi thotë:

  Me ndarjen e maqedinisë, ku do të jetë kufiri?
  ku mbetet Pellagonia, Kumanova, Shkupi, Prilepi, Velesi, Prespa, MANASTIRI, Ohri etj.?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
 3. Sefedini thotë:

  Shqiptare te mjeret Shqiptare! Sa rendesi i japim kur te tjeret flasin punet e mira per ne! Asgje nuk te jep kush,duhet deshiruar e punuar per te miren,vet populli te perzgjedhe lidership qe do te don,dije e te punoj per interesa kombetare,nuk pritet nga te tjeret te pertej oqeanit qe te jape sinjale e te thote se tani eshte momenti! Me siguri mendon edhe ai se ne jemi popull i pertej oqeanit!!! Ku e din ai se ne jemi SHQIPTARE e i vetmi ne rruzullin qe punojme kunder vetvetes,e kur nuk dijme,nuk mundemi dijme qe si shum here te hedhim fajin kendej e andej oqeanit! A thua eshte fajtor tjeter perveq neve qe bejme perzgjedhjen e hajduteve te kombit per lider si ne Shqiperi,Kosove e Maqedoni! I duam si duket matrapazet e hajdutet ne radhet tona,nuk dua te them se ndoshta e paskemi pas ne gjen!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(42) Nuk Pelqej(5)
 4. Xhafer Leci thotë:

  Eurpoa duhet të përmirësoj gabimet e veta të mëdha, duke ua falur tokat tona më 1912-1918, armiqëve fqinjë tanë greko,serbo-sllavë. Mendojmë se ka ardhur koha me ndihmen e Zotit dhe Amerikës, që Evropa duhet ta jap pelqimin për ndryshimin e kufijëve dhe kthimin e tokave tona nën administrimin e Shqipërisë Etnike.Për neve shqiptarët kjo është një e drejtë ndërkombëtare…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(48) Nuk Pelqej(6)
 5. haku thotë:

  Ballkani brenda kufinjeve egzistues nuk mund te qendroje me ndonje paqe te perhershme.Destabilizimi ne trevat e Ballkanit eshte aktiv.Kjo nga se ende ka shume ceshtje te pazgjidhura.Nje nder me problematiket eshte ceshtja shqiptare.Ngjarja e Kumanoves, ajo me Malin e Zi, kolonizimi ne Mitrovice,ceshtja came etj. tregojne se Europa dhe SHBA duhet te sigurojne te drejtat e barabarta brenda kufinjeve egzistues ose te ndrrojne kufinjet duke krijuar shtete te qendrueshem dhe te pranueshem pwr te gjithe ballkanasit.Reagimi i Greqis per parolen qe tregon genocidin grek ndaj cameve e qe u shfaq ne France na meson se ne nuk duhet heshtur per ceshtjen tone.Kesaj here ndoshta do te pyetet populli shqiptare.Deklaratat e Kryepeshkopit serb Irinej dhe Mitropolitit shqiptar Ignatije tregojne se te tjeret “veprojne” ne kete drejtim.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(26) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...