Published On: 13 Tetor, 2016

Ekskluzive/ Detaje tronditëse: Izabela, vajza e dytë e familjes që vdes në aksident

Të tjera detaje tronditëse mësohen rreth aksidentit tragjik të Sukthit, ku humbën jetën tre vajza, Greta Sherifi, Izabela Gega dhe Elona Xhuti dhe një djalë, Dashnor Deliallisi.

Opinion.al ka mësuar se  Izabela Gega është vajza e dytë e familjes Gega që humb jetën në aksident.  Në vitin 1987 një aksident i rëndë në zonës e minierës së boksideve në Dajt i mori jetën motrës së saj, asokohe 9 vjeçe. Një autobus me nxënës shkolle u rrezua pranë boksideve ku midis viktimave ishte edhe Manjola, motra e Izabelës.

Po kështu, burime pranë familjes thanë se Izabela kishte jetuar për shumë vite në Greqi, ku ka qenë e martuar, por sëfundmi ishte e divorcuar. Ndërsa i ati, Pëllumb Gega jeton në Itali me vajzën tjetër dhe fatkeqësisht të vetmen, pas tragjedisë së rëndë. /Opinion.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...