Published On: 5 Maj, 2016

Ekskluzive: Dëshmia e Fahredin Gashit kundër UÇK-së në Tribunalin e Hagës (VIDEO)

I dënuari me 18 vjet burgim, Fahredin Gashi, i cili ishte i njohur gjatë luftës si “Faruku” u akuzua më 5 nëntor të vitit 2010 për vrasje, në bazë të një dokumenti të lëshuar nga Gjykata e Qarkut në Prishtinë më 23 nëntor të vitit 2011.

Portali parrotlla posedon komplet video-deshminë të dhënë për Tribunalin e Hagës kundër pjesëtarëve të UÇK-së. Gjatë intervistës së plotë që redaksia jonë posedon, Gashi hedhë akuza në adresë të komandantëve të UÇK-së dhe disa pjestrëve të UÇK-së se e kanë rrahur dhe maltretuar , transmeton parrotlla.

Fahredin Gashi në video-inçizime çdo herë para trupit gjykues është paraqitur si i çmendur mental, por në informacionet që posedon redaksia jonë, misioni EULEX ka përgjuar Fahredinin duke berë biznes me telefon nga burgu. Fahredin Gashi është dënuar në rastin “Bllaca” për vrasje, i cili edhe po vuan dënimin në burgun e Dubravës./parrotlla.net/

Ndiqeni një pjesë nga video-inçizimi të cilin e posedon Redaksia Pa Rrotlla:

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...