Published On: 28 Prill, 2016

EKSKLUZIVE: Azem Syla e kërcënon presidentin Hashim Thaçi me jetë! Do t’ju sulmojë me tërë arsenalin!


Gazeta shqiptari.eu 
ka siguruar informacionin ekskluziv se si rrodhën ngjarjet që nga përpjekja e parë për arrestimin e njeriut sot më të përfolur në Kosovë dhe ndoshta më të rrezikshmin, deputetin Azem Syla.

Ai dje gënjeu nëpërmjet mediave që i kontrollon se do të kthehej së shpejti në Kosovë dhe se do të dorëzohej në kufirin Shqipëri-Kosovë, pasi do të vinte nga Shqipëria. Por, ne treguam që dje se ai nuk e ka ndërmend të dorëzohet pa shterimin e resurseve të tij, nga Durrësi në Beograd!

Lidhur me këtë kemi informuar se ai ndodhet në njërën prej tri bazave të tij në Shqipëri, në restorantin e tij në Durrës, në banesën në Qerret apo në banesën afër “Dinamos”, që e përdori ai me skuadrën e tij për tu strehuar dhe festuar pas çdo vrasje në Kosovë, numri i të cilave ende nuk dihet, pasi shumë prej tyre, kanë përfunduar me vdekje në situata, në të cilat duken si ngjarje reale.

Por, çka ndodhi në natën ndërmjet të martës dhe të mërkurës, si dhe gjatë ditës së djeshme, dhe në ditën e sotme në vijim?

Ai nuk iu dorëzua drejtësisë me shpresë se PDK-ja do ti ofronte ndihmë. Dy përpjekjet e “Dajes për ti ikë drejtësisë kanë prekur rrethin e ngushtë të presidentit Thaçi!

Azem Syla sapo e kuptoi se ai do të arrestohet në kulm të hidhërimit dhe zemërimit, e mori në telefon presidentin Hashim Thaçi, dhe e kërcënoi me jetë, duke u treguar i kujdesshëm të mos i përmend armët e zjarrit: “Nëse më fusin brenda në burg, je i mbaruar Hashim, askush nuk të shpëton”! Edhe unë në burg, e ti me politikë mu marr më jo”!

Ky kërcënim, e detyroi Hashim Thaçin, që dje të dilte publikisht dhe ta përshëndeste aksionin për arrestimin e Sylës! Përndryshe Thaçi do të shprehte keqardhje madje edhe publike për dajen.

Kjo i dha fund çdo mundësie për marrëveshje mes tyre.

Hashimi që njihet si person që nuk e kontrollon zemërimin, ndoshta edhe i këshilluar nga miq të tij ndërkombëtar e të politikës së lartë, e bëri distancimin e parë nga Syla, por kjo e thelloi hendekun mes tyre. Kjo i bëri edhe të tjerët në PDK, të ndihen të përdorur nga Thaçi, dhe që së shpejti do të hedhen si lecka.

Por, Azem Syla zgjodhi të rezistojë pas kësaj, dhe po vazhdon presionin ndaj Hashim Thaçit nëpërmjet njerëzve të tij, të ushtrojë presion tek ai, që të pranojë disa kushte të Syles.

Syla duke e ditur se po arrestohet për të shkuar drejt Hagës, ku do të ndëshkohet nga specialja, e ka vënë në lojë të gjithë arsenalin e tij!

Ai po e shantazhon presidentin Thaçi me publikimin e dosjeve të tij të padëgjuara nga opinioni, pasi sipas llogarive të Syles, ai vetë është më pak i implikuar në krime, se sa klika e Thaçit, Xhavitit dhe Kadrisë, madje ai e sheh rolin e tij, si të një punëmarrësi nga ata, thonë burimet e afërta me Sylën.

Por, ky është vetëm fillimi. Ish komandanti i UÇK-së nga baza “Rogner” në Shqipëri, Azem Syla ka kërcënuar se nga Haga, kur të fillojë Gjykata speciale me proceset gjyqësore, do ta gjunjëzojë Thaçin, dhe se “fundi i tij do të jetë 100 herë më i zi se i imi (Sylës)!”

Azem Syla tashmë po kërcënon se ai do të kthehet në një superbllac, pasi beson se Nazim Bllaca, ishte një krijesë e Thaçit, apo i mbështetur nga ai për ta rrënuar Sylën me klanin e tij, dhe të tjerët në PDK që flirtonin me të. VIJON

VIJON – SHQIPTARI.EU

NUK MUND TË BOTOHET PA LEJEN E SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/tronditese-azem-syla-bashkepunetor-i-udb-bia-s/

http://www.shqiptari.eu/azem-syla-u-dorezua-ka-filluar-intervistimi-ne-prokurori/

http://www.shqiptari.eu/shokuese-po-zbulohet-bashkepunenimi-i-azem-syles-dhe-kupoles-se-krimit-me-serbine-tronditja-e-listes/

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Mergimtari thotë:

  Perqarja me e madhja qe po i behet popullit jan Mediat shpifse,Mediat qe nuk i kontrollon askush,kujt ti qohet shkruan cfar te don,,,RRENA,PROPOGANDA,E ZI E ME ZI,,,Pa asnje FAKT.
  Po te isha Kryeminister te gjitha do ti kisha mbyll mbrenda 48 oresh edhe shumicen do ti kisha fut neper kafaze ,,Me deshmi qe kan ba deri me tani propagandistika anti kombetare …..Kshtu e ka nje SHTET PA PUSHTET.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(2)
 2. Agoni thotë:

  Valla portal i poshter jeni, Azem Syla dhe kushdo tjeter duhet me u pergjegj per te gjitha te bemat e pas luftes, po tash ju mos kayrni me i perly e me i ba si bashkpuntor te UDB, se te mire e te kqi keta dhe e organizuan luften aq sa munden. Ai Ibrahim k…. ka deshtu vet e tash ne shpifje e plof te paverteta po mundohet ne i perly te gjithe, po vjen dita kur del e verteta edhr per keqperdorimet qe i ka va Ibrahim k….. me fondin e LPK.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(3)
 3. Dema thotë:

  …dhe gradualisht PDK-ja po pershendetet me kete bote

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 4. Derenicaki thotë:

  Keta njerz ne kete foto jane drejtues per shume kohesh ne Dardani. Dardania me keta drejtuesa levisi nga bota e dyte ne te trete ekonomikisht dhe shpirterisht kaloj nga kolonizatoret Serb komunist ne ate Otomano Turk islamik. Tokat po falen, njerzit po tjetersohen, emigrim mason po ndodhe, kontratat 100 vjecare se zbatohen. Dicka shume keq po shkon ne Dardani dhe keta ne foto me do shoke te tyre as nuk po e rregudhojne dhe as nuk po e leshojne!!!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(3)
 5. Sabit.sejdiu. thotë:

  Zotria duhet hetohet dhe tjep llogari per veprat e supozuara po mosti ngatrrojm gjanat lidhje me serbi udb por qe jemi te ngulfatur nga kta njerz edim gjith vet un si familar i dshmorit e ndjej vetn te len pas dore nga kta njerz qe gllabrojn zhdo gja

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(6)
 6. Sefedin Krasniqi thotë:

  ILAHI PËR AZEM SYLËN

  1

  Azem Syla tungjajeta
  Mos e lë soten për nestra
  Mshoj Hashimit edhe Kadrisë
  Dhe Xhavitit e robve t’shpisë

  2

  Azem Syla- komandar trimi
  Nxejau shpinën t’iu del tymi
  Mos harro as Adem agen
  Jeni të njejtë si me nda baglen

  3

  Jepi Azem e mos ke tutë
  Kah ke shkuar e ke bere mut
  Si n’Kosovë e Shqipëri
  Kah ke shkelur e ke dhi

  4

  Hajt Azem o maja e pisit
  Faqe t’zezë i ke qit fisit
  E turperove shqiptarine
  Komandar hiq s’po ta ndien

  5

  Luaje, luaje shylevekun
  Ne fund rrasja tulumekin
  Se Hashimi keshtu e do
  Rrasja nipit mos ngushto!

  6

  Azem Syla n’kali t’bardhe
  Ju ngjajeta o bashkëluftëtar
  Mbanu fort se zor për ju
  Se gjithë kohen u kam tradhtu

  7

  Ju qe veten e keni vra
  Për pak bukë, gjiz e dra
  Krejt Hashimi fajet i ka
  Qe na shiti nje nga një!

  8

  Hajt Azem o n’kali t’kuq
  Nuk të shkoi o mundi huq
  Krimit mire ia pate anen
  Krejt Kosoves ia ke lu nanen

  9

  Sa po tundet sot Tirana
  Komandari me miliona
  Sa po dridhet sot Prishtina
  Azem Syla eshte thier ne tlina

  10

  Azem Syla dy fjalë po i flet
  Tym e zjarr për goje qet
  Hashim Thaçit i paska thene
  Kam me ta luajt edhe ty atë nanë!

  SK

  Përgjigjiuni
  Pelqej(130) Nuk Pelqej(10)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...