Published On: 27 Mars, 2016

EKSKLUZIVE: AAK-ja në Qeveri, ja ministrit që don ti ketë?!

Largimi i Donika Kadajt, siç duket po i hap rrugë ardhjes së AAK-së në pushtet pas shumë vitesh, përmes një koalicioni të gjerë PDK-LDK-AAK.

 

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/skandal-trishtues-erotik-ermira-mehmeti-me-musa-xhaferi-ia-ha-krejt-ngulja-incizim-18/

http://www.shqiptari.eu/aziz-zhilivoda-o-ilmi-nebihu-dhe-ismet-ibrahimi-a-u-zgjut-nga-koma-ku-ishit-ju-kur-u-vra-ahmet-krasniqi/

http://www.shqiptari.eu/super-deshmitari-nazim-bllaca-a-do-ta-coj-prapa-grilave-azem-sylen-video/

http://www.shqiptari.eu/sekseri-i-uck-se-dhe-milionat-e-zhdukura/

 

Ky burim tregon se largimi i Donika Kadajt, ka qenë për shkak sepse ajo nuk mundej të ishte pjesë e Qeverisë pasi që kishte gjuajtur gaz në Kuvend, dhe kjo është edhe njëra nga arsyet që është larguar. Madje ky burim tregon se tashmë në AAK po flitet edhe për poste ministrore.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, siç merr vesh Gazeta NewBorn, do ti ketë disa poste mjaftë të rëndësishme siç janë Zv, kryemnistri i parë, Ministria e Brendshme, Ministria e Shëndëtsisë, si dhe ajo pa portofol.

Poziten e Zëvendëskryeministrin të parë dhe Ministrinë e Brendshme, sipas këtij burimi pritet ta udhëheq vetë lideri i saj Ramush Haradinaj, Ministrinë e Shëndetësisë, pritet ta udhëheq Ali Berisha, ish kryetar i Pejës, aktualisht deputet i AAK-së, Ministrinë Paportofol, pritet ta merr nën udhëheqje Ahmet Isufi.

Koalicion opozitar e quajtur më vonë edhe si Opozita e Bashkuar, u bënë bashk në shtator të vitit 2015-të. Më parë këto tri parti bashkë me LDK-në e cila hyri në pushtet në dhejtor të vitit 2014 kishin krijuar bllokun LVAN, ku përfshiheshin LDK, LVV, AAK, NISMA, i cili u prish në nëntor kur Gjykata Kushtetuese, ia dha të drejtën PDK-së, për formimin e Qeverisë, si partia fituese e zgjedhjeve, dhe ky vendim bëri që LDK-ja ta braktisë bllokun LVAN dhe ti bashkangjitet PDK-së në Qeverisje./GazetaNewBorn/

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Muzafer Tetova thotë:

  Nëse e kane mënden te punojnë për popull (bashkim kombëtar) atëherë politika ndonjëherë kërkon edhe kështu koalicione, por nëse mendoni te krijoni identitet mbi identitet atëhere është strategji e shkurt bile, bile me ndryshuar politika Amerikane një dite BE:ja ja jep Kosovën, Serbisë!!! Un jam shume skeptik se shumica nga këta lider kane bere kontratë me dreqin dhe dirigjohen nga Lindja pra Rusia!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)
 2. MARENGLEN thotë:

  NE PARIM MORAL, PARIM ,LIGJOR, DHE PARIMIN E LEGJITIMITETIT TE QEVERISE, POR DHE STABILITETIT POLITIK ESHTE MESE I NEVOJSHEM DHE JETIK KY KOALICION,KTU AAK ESHTE AMORTIZATORI POLITIK , POR DHE FRUMA E DUHUR LEGJITIME NE QEVERISIEN E VENDIT KTU QENDROJME ISH KRYEMINISTRI I PARE NE HISTORI, POR DHE NJERIU I LIRISE I TE DREJTES SE LUFTES QE I DHA DINJITETIN LEGJIMITETIN KTHEHET ME NJE BAGAZH KONSOLIDIM POLITIK E DEMOKRATIK
  KOALICION QE DO TE KETE PROBLEME ME LDK JO ME PD POR QE SHOH RUGETIM TE GJAT E KONSOLIDIM TE POLITIKES SE KOSOVES ME KTE SITUAT QE KRIJOHET MBAS REALIZIMIT TE KESAJ MARVESHJE DHE ME TEJ Z LIMAJ I PREGATITUR PER NJE OPOZITE BASHK ME VETVENDOSJEN E ALBINIT , SHOH SE FILLOI TE BEHET POLITIK NE KOSOV PO CFAR DO TE NDODHTE NESE NUK BEHEJ KY KOALICION RUGETIM I SHKURTER I QEVERISEV AKTUALE POR DHE TRONDITJE E THEMELEVE TE THACIT PRESIDENT TASHME LEGJIMITETI FILLON FUNKSIONIMIN E RAPORTEVE PARAPRAKE E FITUARA KTU DEL VETEM AAK ME PRESPEKTIVEN E POLITIKES RUAJALE AJO FITION TEREN DHE KONSOLIDOHET PER TE QENE ME DINJITOZE NE FUSHATAT E ARDHESHME POLITIKE, SUKSESE RUGETIM POLITIK DEMOKRATIK KOSOVES MBARE

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(5)
 3. Xhafer Leci thotë:

  Tek neve shqiptarët gjithçka e mundur. Specialja kërkon njerëz që marrin vendime të rëndësishme-guximshme, sidomos në Ministrinë e Punëve të Brendshme…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(2)
 4. Lulzim thotë:

  Me pelqen ne qoft se eshte e vertet ky propozim.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(6)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...