Published On: 27 Prill, 2016

EKSKLUZIVE: Ku po fshihet Azem Syla? Te banesa Dinamo apo në Qerret?!

Azem Syla njeriu që është kthyer në pikën kritike të fillimit të rrëzimit të krimit të organizuar, ndëshkimi i të cilit nga drejtësia i rrezikon tërësisht krerët e PDK-së, përkatësisht kupollën e SHIK-ut dhe të njerëzve të fuqishëm të luftës dhe pas luftës, po bën rezistencën e fundit, për tu mos u dorëzuar para drejtësisë.
Sipas burimeve të shqiptari.eu, Azem Syla po fshihet në Shqipëri, pasi ka udhëtuar nergut mbrëmë, dhe nga atje po mundohet ta negociojë dorëzimin e tij.
Tri janë adresat ku Azem Syla mund të jetë strehuar në shpejtësi në Shqipëri, e paar është adresa e restorant “Drenicës” në Durrës, vend që ka shërbyer për shtabin e “Rognerit”, që ti arrestojë shqiptarët patriot që shkuan në luftë, por deshën të ishin dhe të mbesnin ushtarë të Rugovës.
Adresa tjetër, është po aq e famshme, banesa tek “Dinamo”, aty vrasësit e porositur nga Syla, shkonin dhe strehohehsin e festonin, pas çdo vrasje.
Dhe adresa e tretë është nëj pronë e Azem Sylës në Qerret, fshat me shqiptarë të Kosovës, ndërmjet Durrësit dhe Kavajës.
Ndërkohë, që bashkëpunëtorët e tij të fuqishëm ose kanë rënë në burg, si Shpresim Uka e Shaban Syla, ose janë vrarë nga grupet kundërshtare të klanit Syla, Azem Syla po shpreson ta përballë situatën me gjetjen e një zgjidhje minimale, ndoshta po provon të shpëtojë sa më lehtë.
Por, diskreditimi i tij tashmë po bëhet publik. Së shpejti me të dhëna që do të trondisin e tmerrojnë shqiptarët. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...