Published On: 10 Gusht, 2016

Ekrani i Samsung Galaxy Note 7 vlerësohet si më i miri ndonjëherë [Video]

Telefoni i sapo dalë Samsung Galaxy Note 7 ofron një ekran OLED që jo vetëm duket impresionues, por është quajtur nga ekspertët si “ekrani më i mirë i të gjithë telefonave”.

Ekrani eshtë 14 cm Quad HD dhe është cilësuar si ai me perfomancën më të lartë të smartphonëve. Sipas kërkuesit Dr. Raymond M. Soneira, ekrani ofron dritshmëri dhe kontrast të fortë, spektër më të gjërë ngjyrash dhe ka pak reflektim.

Me pak fjalë ekrani i Samsung Galxy Note 7 është i lehtë të lexohet edhe nën dritën e diellit ndryshe nga Samsung Galaxy S7, S7 Edge dhe Note 5.

Ndërkohë që vit pas viti Samsung prezanton ekranin më të mirë të smartphonëve edhe “rekordet” për cilësitë e tjera vazhdojnë të ndryshojnë. Për shembull efiçenca e fuqisë së Note 5 është rritur me 21% nga ai i vitit 2014 të Note 4, dhe 56% nga dy vite para këtij. /krokodili.al/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...