Pacolli akuzon Thaçin dhe Mustafën, kanë bërë marrëveshje sekrete me Serbinë për eksploatimin e arit

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli akuzon krerët e shtetit se kanë bërë marrëveshje sekrete me Serbinë, për të eksplotuar minierën e arit […]

Mënyrat më të shpejta dhe më të lira për të jetuar në Kanada

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Mënyrat më të thjeshta për të imigruar në Kanada janë të pranueshme për të gjithë njerëzit. Të jeni të pasur, të aftë ose artistë, këto […]

Shtohen kushtet e Bankës Botërore për “Kosovën e Re”

On 22 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Përkrahja e Bankës Botërore (BB) për Termocentralin “Kosova e Re” është kushtëzuar me përmbushjen e të gjitha kritereve të nevojshme teknike, ekonomike, mjedisore, sociale, ligjore […]

PDK-ja e LDK-ja ‘luftë’ për Doganën

On 21 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Zgjedhja e Bahri Berishës për drejtor të ri të Doganave të Kosovës ka futur në “luftë” dy partnerët e koalicionit qeveritar, Lidhjen Demokratike të Kosovës […]

Ka pasur shpëlarje parash në procesin e privatizmit, e thotë drejtori i APK-së (Video)

On 20 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Drejtori menaxhues i Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Ekrem Hajdari, ka pohuar se ka pasur dyshime për shpërlaje parash në procesin e privatizimit të një biznesi. […]

On 20 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Britania i përgjigjet Thaçit për zgjedhjen e drejtorit të doganave: Memorandumi është i ligjshëm

Ambasada e Britanisë së Madhe i ka dhënë mbështetje Qeverisë së Kosovës duke e kundërshtuar presidentin Hashim Thaçi i cili i shkroi letër kreut të […]

On 20 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Për 10 vjet, 6 miliardë euro nga diaspora në Kosovë

Gjatë 10 vjetëve të fundit bashkatdhetarët tanë të cilët jetojnë në shtete të ndryshme të botës dërguan në Kosovë hiç më pak se 6 miliardë […]

On 19 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Pensionet e Kosovës mbeten të kidnapuara nga Serbia, 2 miliardë euro arrin vlera

Fondi Pensional i Kosovës mbetet “i kidnapuar” nga Serbia që nga mbarimi i luftës. Kjo çështje, sikurse edhe shumë tjera, ka mbetur e pazgjidhur dhe […]

On 18 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Britani e Madhe, ulje rekord e numrit të papunësisë

Në Mbretërinë e Bashkuar, shkalla e papunësisë preku minimumin e 11 vjetëve. Sipas të dhënave të Zyrës Kombëtare të Statistikave, të papunët janë 4.8% e […]

On 16 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Demi ia nxjerr gënjeshtrat me statistika kryeministrit Mustafa! Pse po i rrit shifrat për 10 e 20 herë!

“Kemi pasur në vitin 2015 një rritje ekonomike prej katër për qind e kemi mbajt atë rritje edhe në vitin 2016 dhe pse kemi pritë […]

On 16 Shkurt, 2017 With 0 Komente

A është psikopat Kryeministri”?: “Kam krijuar 40 mijë vende pune”! Po nga 100 mijë që i ke dëbu nga Kosova sa i ke kriju!

Ngjarjet e vitit 2016 kanë ndikuar që të jenë dekurajuese për investitorët e huaja por pavarësisht, Kosova ka pasur një rritje ekonomike kështu të paktën […]

On 16 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Bujqësia me kontribut të rëndësishëm në krijimin e vendeve të punës

Prishtinë, 16 shkurt – Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një tryezë diskutimi me Ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi, në fokus […]

On 15 Shkurt, 2017 With 0 Komente

TENDERI 8 MIJË PËR EUROSH PËR FURNIZIM ME GOTA TË PLASTIKËS

Akademia e Kosovës për Siguri Publike, do të shpenzojë gjithsej 8 mijë e 160 euro për blerjen e gotave të plastikës. Furnizimin me gota do […]

On 15 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Të hyrat buxhetore janë rritur për 4.7 për qind

Qeveria e Republikës së Kosovës, nën drejtimin e kryeministrit Isa Mustafa, ka mbajtur sot mbledhjen e rregullt, të 131-ën me radhë, në të cilën ka […]

On 14 Shkurt, 2017 With 0 Komente

A do të hiqen doganat për vetura të reja? (Video)

Sonte në emisionin ‘Komiteti’ –ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka folur për lirimin nga doganat për veturat e reja deri në tetë vjet. Ai ka […]

On 14 Shkurt, 2017 With 0 Komente

“Forbes”: Shqipëria ndër 30 vendet që duhet vizituar në 2017-ën

Revista prestigjoze amerikane “Forbes” ka renditur Shqipërinë si një ndër vendet më atraktive dhe më pak të shtrenjta për tu vizituar gjatë vitit 2017. Shqipëria […]

On 14 Shkurt, 2017 With 0 Komente

A është milioner Faik Fazliu!? Pse po fsheh bizneset kryesore, prodhimin e pajisjeve rrezatuese, cimento….

A ju kujtohet Faik Fazliu, njeriu që çdo herë që një anëtar i Shoqatës së Veteranëve arrestohej, qoftë sepse kishte vjedhur apo kishte vrarë një […]

On 14 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Pensionistët: Qeveria po e mban peng vendimin e Strasburgut për pensionet

Sindikata e Pavarur e Pensionistëve dhe e Invalidëve e Kosovës ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se po mban peng zbatimin e vendimit të Gjykatës së […]

On 13 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Skandal tjetër i ProCredit Bankë – Po i vjedhin qytetarët edhe në debit kartela (VIDEO)

Shahini: Bankat janë ma të pregadituna dhe manipulojnë me padijen e qytetarëve Mbas ankesës se Albana Morinës, ish punëtore ne ProCreditBank, e cila foli haptazi […]

On 13 Shkurt, 2017 With 0 Komente

Çmimi i gazit rritet frikshëm, sot shitet 75 lekë për litër

Çmimi i gazit, që tregtohet në karburante është rritur sërish, duke sjellë një rekord historik për Shqipërinë. Mesatarisht, në pikat e autogazit, një litër kushton […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>