Prezantohej si biznesmen, largohet me 250 mijë euro nga Shqipëria supermashtruesi italian

On 21 Shtator, 2017 With 0 Komente

Një shtetas italian që hiqej si biznesmen me qëllim investimin në fushën e ndërtimit ka arritur të realizojë një skemë të mirëfilltë mashtrimi. Italiani Giuseppe […]

Kryeministri Haradinaj: “Trepça”, rol të rëndësishëm në ekonominë kosovare

On 20 Shtator, 2017 With 0 Komente

Kryeministri Ramush Haradinaj ka vizituar Ndërmarrjen “Trepça”,  ku nga menaxheri i kësaj ndërmarrjeje, Ahmet Tmava është njoftuar nga afër me situatën dhe problemet me të […]

Turqia e gatshme të investojë në Kosovë në fushën e infrastrukturës

On 18 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka takuar sot Ambasadoren e Turqisë të akredituar në Kosovë, Kivilicim Kiliç. Gjatë këtij takimi njohës, u bisedua për bashkëpunimin […]

Festivali që thekson bizneset e gjelbra të Kosovës

On 18 Shtator, 2017 With 0 Komente

Edicioni i dytë i Festivalit të Gjelbër do të mbahet nga data 19 deri më 21 shtator në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. […]

Çmimi i energjisë mund të rritet nga marrëveshja me banorët e Shipitullës!

On 16 Shtator, 2017 With 0 Komente

Ndryshe nga herët e tjera, në fshatin Shipitullë të Obiliqit të premten banorët vazhdonin jetën e tyre pa ndonjë shqetësim. Gjithë shpresa e tyre tash […]

On 16 Shtator, 2017 With 0 Komente

Për 6 muaj, 76 milionë euro investime në patundshmëri

Nga 139 milionë euro sa ka arritur vlera e përgjithshme e investimeve të huaja direkte në Kosovë në gjysmën e parë të këtij viti rreth […]

On 11 Shtator, 2017 With 0 Komente

Amerika “hap dyert” për shqiptarët, këto janë llojet e vizave që jep

Ambasada Amerikane publikon kriteret për të aplikuar për vizë të përkohshme punësimi. Janë mbi 15 lloje programesh për viza përmes të cilave mund të punësoheni […]

On 7 Shtator, 2017 With 0 Komente

Guvernatori Hamza merr mbështetjen për projekte nga drejtoresha e Bankës Botërore për Ballkanin Perëndimor znj.Gelder

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës z.Bedri Hamza me bashkëpunëtorë, ka pritur sot në Qendrën e Vazhdimësisë së Punës së BQK-së në Prizren, […]

On 6 Shtator, 2017 With 0 Komente

Bie prodhimi në ‘Trepçë’, 6 mijë tonë më pak xehe

Derisa “Trepça” në jug ka të punësuar 1400 punëtorë, minatorë dhe staf tjetër, ajo në veri ka 3 mijë punëtorë, të cilët paguhen me mjetet […]

On 5 Shtator, 2017 With 0 Komente

FMN: Arsimimi i dobët dhe emigrimi i trurit ndikuan në ekonominë e vendit

Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi pak ditë më parë një studim që mban autorësinë e ekspertëve Ruben Atoyan dhe Jesmin Rahman dhe që fokusohet tek Ballkani […]

On 4 Shtator, 2017 With 0 Komente

Milionat e shtetit kosovar në qira

Nga viti 2007 e deri më tash rreth 60 milionë euro janë shpenzuar për pagesën e qirave për institucionet publike, të cilat nga mbarimi i […]

On 3 Shtator, 2017 With 0 Komente

Coca-Cola ofron 1 milion dollarë për personin që do i zgjidhë këtë problem

Për më shumë se një shekull, ajo ka qenë lider në treg në fushën e pijeve me sheqer, por Coca-Cola tashmë duhet të kujdeset, pasi […]

On 31 Gusht, 2017 With 0 Komente

Uragani shkatërroi rreth 100,000 shtëpi në Houston

Rreth 100,000 shtëpi janë shkatërruar nga uragani në Houston. Këshilltari për Siguri të vendit, Tom Bossert, ka thënë se Shtëpia e Bardhë do t’i kërkojë […]

On 28 Gusht, 2017 With 0 Komente

Uragani Harvey shkakton rritjen e çmimit të naftës

Të hënën, parashikimi për çmimin e tregtimit të benzinës në ardhmen u rrit me 7 për qind, niveli më i lartë i dy vjetëve të […]

On 21 Gusht, 2017 With 0 Komente

Prokuroria po e fsheh skandalin e 15.5 milionë eurove

Prokuroria Themelore në Prishtinë, më 16 qershor të vitit që lamë pas, ka qenë e njoftuar zyrtarisht për rritjen e madhe të ndërtimeve të jashtëligjshme […]

On 15 Gusht, 2017 With 0 Komente

MZHE ndan 100 mijë euro për kontestin PTK-Axos (Dokument)

Qeveria e Kosovës ka filluar përgatitjet për tu përballur me kontestin PTK-Axos GMBH. Përfaqësuese ligjore nga Ministria e Zhvillimit Ekonomik për kontestin e privatizimit PTK-Axos […]

On 11 Gusht, 2017 With 0 Komente

Vezët e kontaminuara gjenden në 15 shtete të BE’së

Në pesëmbëdhjetë shtete të Bashkimit Europian si dhe Hong Kong dhe Zvicra ka mbërritur veza e kontaminuar me insekticidin fipronil, bën të ditur Komisioni Europian […]

On 8 Gusht, 2017 With 0 Komente

Numër rekord vendesh të lira pune në Gjermani

Numri i vendeve të lira të punës në ekonominë gjermane ka shënuar një rekord të ri. Gjatë tremujorit të dytë të vitit 2017 ka pasur […]

On 8 Gusht, 2017 With 0 Komente

“Ish-drejtori” i bankës i ngre kurth biznesmenes, nuk do e besoni shumën që i ka zhvatur

Gjykata e Tiranës ka shpallur fajtor pronarin e një pike këmbimi valutor në kryeqytet, i akuzuar për përvetësimin e 200 mijë eurove nga një biznesmene […]

On 8 Gusht, 2017 With 1 Koment

Erdogan pritet të ‘zbarkojë’ me 150 biznesmenë në Beograd

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç priti sot në Beograd shefin e shërbimeve sekrete turke HakanFidan për të diskutuar në lidhje me kërcënimet që kanë të bëjnë me flukset e […]

Faqja 1 nga 6123...E Fundit »
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery says:

  Lidhjet dhe aleancat e vjetra , te natyreshme dalengadale po dalin ne siperfaqe.Ne Kosove , Shqiperi e gjetiu , vendet e vllezerve te vegjel presidenti Erdogan , me te madhe keto dy – tri dekada te fundit i mbushi me xhami , shume te tilla u ndertuan te reja repesisht ne stilin turk por , shume nga ato te vjetra u riparuan duke ua humbur qellimisht arkiteturren autotoktone shqiptare, duke na sjellur hoxhallar dhe predikues nga Turqia
  Ne Serbi presidenti turk Erdogan se shpejti zbarkon me 150 afarist te fuqishem ( qe dihen ) turq te cilet do ti aktivizojne ne pune shume nderrmarrje te shkatrruara serbe por , edhe do te investojne ne bujqesi, telekomunikacion dhe industrine e perpunimit te produktive ushqimore , rekstleve, industrine ushtarake etj.etj
  Askushe nuk ka gje kunder xhamive por , gjithe e dijne se shteti perparon nga zhvillimi ekonomik kurse , presidenti Erdogan kete zhvillim po ia mundeson aleates se vjeter te Turqise -Serbise , dhe jo vllezerve te vegjel Thaci e Rama..
  .” Eshte e vertete ajo qe punon ( investon ), jo ajo cfare thote ose mendon “

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...