Published On: 7 Prill, 2016

Eh, sikur Gunnlaugsson ta kishte pasur Atifeten presidente

 

Besnik Pula

Kryeministri i Islandës kishte tentuar t’i shmangej dorëheqjes, duke kërkuar nga presidenti i Islandës shpartallimin e parlamentit.
Presidenti kishte refuzuar, duke e detyruar kështu Gunnlaugsson-in të japë dorëheqje.
Eh, sikur Gunnlaugsson ta kishte Atifeten presidente. Së pari, para se të vendoste ndonjë gjë, Atifetja do të konsultohej me miqtë ndërkombëtarë. Pastaj, çështjen do ta dërgonte në Gjykatë Kushtetuese. Gjykata Kushtetuese do ta “ngrinte” vendimin e kryeministrit për nja 6 muaj. Pas 6 muajsh, Gjykata Kushtetuese do të vendoste se nuk ka kompetenca mbi çështjen. Atifetja atëherë do t’i ftonte partitë në dialog, duke formuar një komision ndërkombëtar për ta zgjidhur problemin dhe duke u thirrë gjithmonë në kushtetutë, në luftën kundër terrorizmit, dhe në vlerat euro-atlantike.

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. E more besnik pulagjiu thotë:

  Ti nesnik nuk e ki rastesisht mbemrin pulagjiu,…….
  Ti po e krahason nnjw Islandë qe eshte e pavarur qe 200 vite…..me je shtet qe pavresine e fitoi kur ishte me se veshtiri. Ne jemi te privilegjuar qe mund te konsultojme Ambasadorin AMERIKAN dhe asnje tjeter……prandaj kur thua nderkombetarte …thuj qe ne Kosove veq njoni eshte nderkombetar. AMERIKANI…….dhe deri diku BRITANEZI. tjert kurkush kurgjo nuk i pyet more magar qe AMERIKA TE LEJON ME JETUE NE SHBA.

  Ty ti kam lexuar disa qkarravina me te cilat e kemvertetue qe je nje analfabet qe i ka kryendo shkolla te rakit duke qene femij e komunistit te rakit. Ti je analfabet dhe je xheloz……sepse Kosova kurrrrr nuk ka qene me e mire se sot more feneq.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...