Published On: 29 Prill, 2016

Eh çma more kalanë nga brenda o Sali Berisha!

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i Partisë Demokratike Sali Berisha është shndërruar në personazhin e momentit në Shqipëri. Dy herë brenda pak ditësh Berisha ka nxjerre jashtë loje institucionet e shtetit sa i përket informimit të publikut.

Rreth një javë më parë ishte po Berisha ai që bëri publik kërcënimin e Emiliano Shullazit ndaj dy akademikëve, Mynyr Koni dhe Dhori Kule, duke shkaktuar një furtune mediatike cka më pas sollI arrestimin e Shullazit dhe bashkëpunëtorëve të tij të afërt, shkaktoi debate të forta në Parlament dhe jo vetëm dhe solli edhe deklaratën e fortë: “armatosuni për tu mbrojtur nga kjo qeveri kriminale”.

Por nuk kaluan shumë ditë dhe në News24 ish-kryeministri Berisha dekklaroi se, Arben Frroku, personi i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e Komisar Dritan Lamajt, është ndaluar në Hollandë. Lajm ky që u përgënjeshtrua menjëherë nga institucionet shqiptare. Por kaluan pak më shumë se 24 orë të tjera dhe lajmi rezultoi i vërtetë. Arben Frroku është ndaluar në Hollandë, ashtu siç deklaroi Berisha te martën mbrëma në “Studio e Hapur” me gazetaren Eni Vasili.

Por këto nuk jane rastet e vetme kur Sali Berisha “i merr kalanë nga brenda” institucioneve shtetërore.
Rreth 2 vjet më parë ishte po Berisha që dha i pari informacione mbi avionët me drogë që lëviznin nga Shqipëria drejt Italisë, por mazhoranca e mohoi këtë fakt (që më pas doli realk), madje edhe u tallën.

Gjithcka po ndodh ditët e fundit jo vetëm që vërtetojnë thëniet e Sali Berishës, por tregojnë edhe një herë se kemi institucione ku nuk mund të besosh asgjë. /OPOZITA.COM/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...