Published On: 11 Shkurt, 2016

Edicion i rrallë i lajmeve në TVSH, kur NATO bombardonte Serbinë (Video)

Ky është një edicion i lajmeve i orës 19 e 30 në televizionin publik shqiptar, në dukje i zakonshëm, por koha e transmetimit të tij nuk është e zakonshme. Viti 1999, vit kur aviacioni i NATO-s kishte pak ditë që kishte filluar bombardimet ndaj forcave të kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviç.

Secila kronikë që transmetohej në TVSH, kishte një rëndësi të madhe dhe një interes të jashtëzakonshëm, pasi kishte lajme nga terreni ku po zhvilloheshin luftime, dhe njëkohësisht kur policia e ushtria serbe po bënin kasaphane.

Më poshtë ndiqni disa nga kronikat e kohës se si NATO po bombardonte Jugosllavinë dhe planet për tu futur në Kosovë. /INA

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...