Published On: 3 Shtator, 2016

Edi Rama shkruan me emrin e Bledi Manes: Koço, Ore manjak pervers

Edi Rama, që siç tashmë mediat e dinë, shkruan me pseudonimin Bledi Mane kur vendos të sulmojë pisët, kësaj radhe ka shpërthyer ndaj ish-mikut të tij Kokëdhima. I vetmi që e bindi mos jepte dorëheqjen pas humbjes së zgjedhjeve në 2009.

Ja shkrimi i plotë i Edi Ramës me emrin e Bledi Manes:

E fillove prape zakonin e vjeter?

Nuk te rrihet ty pa parë si vuajne vajzat dhe djemte qe punojne per kompanite e tua?

A ke moral, respekt, humanizem, ndjesi prinderore dhe kontraktore or ti? Prape i ke lene pa rroga stafet e tua?

Ore po kam 1 vit rresht qe u ngjira duke te te orientuar e te keshilluar. Ore manjak pervers i cinizmit tipik te punedhenesit, do vesh mend ti?

Po ke bere leke pa fund. Ke fituar tendera pa fund. Ke qene i perkedhelur pa fund nga cdo qeveri. Ore burre pa karakter si i ke lene pa rroga 3 muaj rresht 20 gazetaret e gazetes “Shekulli”? Si i ke lene 4 muaj pa rroga 70 punonjesit e kompanise tende “Abissnet”? O burre halabak qe kalon ne orgazem tek sheh punonjesit e tu qe vine te pa ushqyer duke te sherbyer ty dhe familjes tende gjakpirese…

Po ti moj Brixhide, po ju moj tre ndrikullat e Kocos a do i flisni ndonjehere te vetmit mashkull qe keni ne shtepi?

Urgjent paguaj punonjesit o pizeveng tashme i braktisur edhe nga Ilir Meta. Paguaju rrogat punonjesve se une nuk te ndahem asnjehere o malukat i plakur dallaveraxhi!!!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...