Published On: 2 Mars, 2016

Edi Rama provokon sërish

 

Kryeministri Edi Rama nuk i lë provokimet tij. Pasi doli në krah të kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi, Rama gjatë ditës së sotme ishte në Krujë, për të vizituar një biznes të ri.

Ai është shfaqur në krah të kryebashkiakut të Krujës, Artur Bushi një prej personave që është akuzuar nga opozita si i kriminalizuar.

PD-ja ka akuzuar Bushin se ka qenë pjesë e një organizate të trafikut të drogës dhe i arrestuar në vitin 2010.

artur bushi1Sa për kronikën e ditës, kryeministri Edi Rama shkruan në Facebook: “Sot në Krujë për të parë nga afër dy investime të rëndësishme në bujqësi falë politikave të reja në mbështetje të prodhimit, grumbullimit dhe eksportit.

Në dy vjet është dyfishuar sipërfaqja e serave dhe eksporti i prodhimeve bujqësore ka njohur rritjen më të madhe të 25 viteve të fundit. Ndërkohë tregu vendas është furnizuar në këta dy vjet nga prodhimi vendas më shumë se asnjëherë më parë në dy dekadat e fundit”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...