Published On: 26 Gusht, 2016

Edi Rama promovon librin e tij “Kurban” në tetor në Beograd

Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të promovojë në Serbi më 13 tetor librin e rij “Kurban”. Kështu shkruan agjencia B92, duke iu referuar “Danas”. Sipas saj, Rama do të vizitojë Serbinë, mes të tjerash për të promovuar librin e tij “Kurban”, për të çelur një ekspozitë vizatimesh dhe për autostradën drejt Durrësit.
rama kurban

“Kryeministri shqiptar, Edi Rama viziton Beogradin më 13 tetor, kur promovohet ‘Kurbani’ në serbisht. Më tej Rama merr pjesë në Forumin e Sigurisë në Beograd në datat 12-14 tetor. Siç jemi informuar nga burime në Tiranë, autostrada do të ndërtohet patjetër, edhe pse Bashkimi Europian nuk ka ende propozime konkrete sa i takon pyetjes sa fonde do të miratohen”, shkruan B92 duke cituar “Danas”.

Libri “Kurban” botohet para mbërritjes së Ramës dhe promovohet në takimin e sipërmarrësve dhe në Nish, dhe mbase në këtë rast do të bëjmë një miniekspozitë me vizatimet e Edi Ramës.

Për më tepër, para Panairit të Beogradit, do të botojmë edhe “Pallatin e ëndrrave” të Ismail Kadaresë. Do të botojmë edhe libra të tjerë të këtij autorin në serbisht”, ka thënë Veran Matic, drejtor i shtëpisë botuese “Samizdat B92”.

Këshilltari politik i Edi Ramës, shkrimtari e publicisti Shkëlzen Maliqi teksa ka folur librin e kryeministrit shqiptar që promovohet në Beograd. “Libri ‘Kurban’ u botua në vitin 2011, kur Rama humbi zgjedhjet për bashkinë e Tiranës. Rezultati ishte shumë i ngushtë. Në numërimin e parë, Rama ishte para kundërshtarit me vetëm 9 vota.

Më pas Partia Demokratike bëri një ankesë për rinumërimin e votave të pavlefshme… Rama vendosi të shkruajë dëshminë e situatës në Shqipëri duke përballur vizionin e tij në modernizimin e Tiranës dhe Shqipërinë me Bertishën autoritar”, thotë Maliqi mbi përmbajtjen e librit.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Na gezon fakti qe z.Rama do ta promovoje ” kurban-in ” e tij ne Beograd por , ne vellazrit e tij ne Kosove , druajme se mose ai vete ,do te bie kurban ne Nish

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...