Published On: 13 Janar, 2016

Edi Rama nuk i shkon Ilir Metës në takim

Takimi mes dy aleatëve në qeveri ishte parashikuar të zhvillohej këtë mëngjes, në zyrën e kreut të Kuvendit. Garda mori masat. Rrethoi perimetrin, kreu kontrollet e nevojshme në ambjentet e kryesisë së Kuvendit dhe përgatiti terrenin për mbërritjen e kryeministrit.

Edhe Ilir Meta u paraqit në kryesinë e kuvendit, herët në mëngjes. Mësohet se ai ka qenë në pritje të kryeministrit, deri pak minuta para orës 9;00. Atëherë u njoftua për anullimin e takimit.

Edi Rama mungoi. Nuk dihet për çfarë arsyeje. Por kjo ndërprerje e komunikimit vjen në një moment kyç, kur dy aleatët në qeveri prej disa javësh nuk po gjejnë gjuhën e përbashkët për reformën në drejtësi. Negociatat po përfundojnë me tre palët, të ndarë.

Si të mos mjaftonte kjo, në media publikohen mesazhet që Ilir Meta i niste Kastriot Ismailajt.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...