Published On: 19 Korrik, 2016

Edi Rama nis blerjen e votave, shpërndan tapi tokash në Shijak

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që të nisë fushatën elektorale. Ai i është rikthyer shpërndarjes së tapive të tokave. Sot ishte në Shijak.

Kryeministri u shpreh se e ka gjithmonë kënaqësi kur shkon në Shijak, megjithëse këto janë ditë mjaft të ngarkuara.

“Kam shumë dëshirë të vij këtu dhe të shoh transformimin e qëndrës së qytetit tuaj. Dhe them se ky transformim do të vazhdojë. Ky është vetëm fillimi i mbarë i punës që do të shtrihet më tutje. Kemi filluar financimin për devijimin e shtratit të lumit, që krijon pasoja kur del nga shtrati. Me punët publike do e mbështesim Shijakun”, tha Rama.

“Në shkurt të 2015 kemi folur për një problem të trashëguar që qe bërë pengesë që ishte problem me ZVRPP pasi në 25 vjet nuk ishte bërë regjistrimi pasurive në hipotekë”, tha Rama.

Rama nuk harroi të bënte batuta edhe për PD dhe reformën ën Drejtësi. “8 vjet pas PD. Se s’duhet me fol shumë për PD se po bëjnë dhe mbledhje si t’ia bëjnë të hapin luftë me amerikën apo t’ia prishin popullit.

Një qytetare që mori dokumentin e legalizimin iu drejtua Ramës duke thënë:

“Falënderoj Kryeministrin që megjithë këtë hall të madh që e ka zënë erdhi këtu të na japë legalizimit”. Por Rama e ndërpreu duke i thënë: Hallin nuk e kemi ne e kanë ata që s’duan Reformën”.

Rama iu drejtua qytetarëve duke thënë se, “Vota ka shumë rëndësi se po të mos ishte votuar për këtë qeveri në 2013, me 7 legalizime që bënte PD për 8 vjet tani do ishim tek legalizimi 2-të duke menduar për të tretin”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...