Published On: 18 Shtator, 2016

“Edi Rama në lokalin e Arben Frrokut. A po diskuton vrasjen e Dritan Lamajt?” (Foto)

Në Luftë Pukës, Edi Rama u ndal në një lokal bashkë me kryetarin e bashkisë, Gjon Gjonaj dhe disa banorë të zonës. Ish –kryeministri Berisha thotë se lokali është i Arben Frrokut, të dënuarit me burg përjetë për vrasjen e kryekomisar Dritan Lamajt. “A po diskuton vrajen e Dritan Lamajt”? pyet Berisha teksa poston fotot në Facebook. Rama u përfol se është takuar me Arben Frrokun edhe në zgjedhjet e vitit 2015. Ai, në atë kohë, sa ishte liruar nga burgu pasi u shpall i pafajshëm nga shkalla e parë e gjykatës së krimeve të rënda. Më pas u largua nga Shqipëria, pak ditë pasi gjykata e apelit e krimeve të rënda ta dënonte me burg përjetë. Arben Frroku aktualisht gjendet në Hollandë dhe pritet të ekstradohet në Shqipëri. /Lapsi.al

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...