Published On: 22 Qershor, 2016

Edi Rama ideoi edhe stemën e policisë, gjelin me gjuhë përpjetë / FOTO

Ish këshilltari i kryeministrit Fatos Nano, Ylli Ddylgjeri ka zbardhur detaje të reja nga profesioni i Edi Ramës si piktor, i cili shkruan se ai ka qenë dizenjatori i stemës së policisë së shtetit që është mbajtur deri para pak kohësh.
Në një postim në profilin e tij në Facebook, Dylgjeri nisur edhe nga debati i fundit që ka përfshirë Edi Ramën si dizenjator i një pjese të fanellës së kombëtares shqiptare, i kthen një përgjigje opinionistit Andi Bushati.

Postimi i Ylli Dylgjerit

Ju kujtohet “gjeli me gjuhën përpjetë” zoti Bushati?

Lexova një koment të gazetarit Andi Bushati lidhur me ideimin e dizenjimit të uniformës së kombëtares tonë të futbollit nga vete kryeministri shqiptar. Ky lajm thotë ndër të tjera Bushati u shpërnda me shpejtësi nga këshilltaret e Kryeministrit…etj etj. Por u hodh poshtë nga studio realizuese PIK Creative. Dhe me tej, me mosbesimin qe e karakterizon, e komenton lajmin si të pavërtetë, si një fabul te radhës të kryeministrit Rama.

Ndërkohë Unë e besoj lajmin. E besoj jo për servilizem, e as si punonjës i administratës.

Nuk është hera e parë që kryeministri ynë “ndërhyn” me idetë dhe talentin e tij në detajet, stemat, simbolet, dekorin apo fasadat e këtij vendi.

Kryeministri vizaton gjithshka Bushat! Edhe Ty. Edhe banakun te “5 pyetjet e Babaramos”, etj etj.

I ke parë lapsat pa fund që mban mbi tavolinën e Tij? Kjo nuk është një gjë e paditur dhe e pa publikuar. Pra, nuk është sekret. Me kujtohet se jo sot si Kryeministër, por edhe kur ishte Kryetar i Bashkisë, iu kërkua si piktor, nga drejtuesit e policisë për të kontribuar me penelin e Tij ne simbolet e reja te uniformes se Policisë se Shtetit. Është kjo stemë krahu, po e quaj gjeli me gjuhën e nxjerrë jashtë, një nga realizimet e Tij në kohë.

Kjo stemë krahu jetoi deri vonë në trupin e Policisë Shqiptare, deri sa uniformat u ndryshuan serish ne vitet e ardhjes se koalicionit të majtë në qeverisje me shqiponjën me dy koka.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...