Published On: 16 Korrik, 2016

Edi Rama i gëzohet triumfit të Erdoganit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është gëzuar shumë pasi që ushtarët turq nuk arritën ta marrin pushtetin. Ai ka shkruar se është i lumtur, për popullin e Turqisë, qe e quan “popullin vëlla” dhe për mikun e tij të çmuar, Erdoganin.

“I lumtur për popullin vëlla të Turqisë dhe mikun e çmuar Presidentin Erdogan për daljen me sukses të plotë nga një nate tejet e vështirë”, ka shkruar Rama.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...