Published On: 15 Tetor, 2016

EDI RAMA, GABOI POLITIKISHT DHE KOMBËTARISHT!

 

Fadil Maloku

1.Edi Rama, nuk mund të ndërmjetesoj sinqerisht (edhe për arsye të thjesht; vogëlsisë specifike per kete rol!) midis Kosoves dhe Serbisë,ngase, ai aty arriti të përfaqesojë vetëm bllokmenët dhe oligarkët ala kanabis të Shqiperisë,por jo edhe interesat gjithëkombëtare.

2.Gafi me citimin e Ivo Andriqit (një shqiptarofobi dhe antishqiptari të përbetuar), si bëri nderë as atij, as PS-s, as Shqipërisë e lëre me neve kosovarëve!

3. Krejt loja e vizitës…, në fakt, ishte më shumë në funksion të një kurtuazie,por, edhe mashtrimi dhe konsumi të brendshëm parazgjedhor!

4. Ftesa publike, anipse me përplotë eufemizma, për ta njohur kinse Kosoven nga ana e Serbisë, ishte me teper kurtuazi, se sa ndonjë ftesë e sinqert për ta bërë këtë…!

5. Diplomacia aktuale turbonacionaliste serbe s’është aq naive, sa të besoj në brockulla të tilla publike politike!

6. Serbia është e interesuar, të dal nga kriza e rëndë ekonomike…dhe autostrada e përmendur (jo rastësisht!) Nish-Prishtinë-Durres (nga Rama,por, jo edhe nga Vucic,sepse ai iu adresua vetêm si “autostradë; Nish- Durrës!!!) ishte dhe mbetet,edhe më tej një synim jetik strategjik për ta ndihmuar daljen e saj nga kjo krizë…!

7. Andaj, Edi Rama, gaboi politikisht dhe kombëtarisht!

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Cdo e keqe e ka nji te mire,thote nji fjale dhe ,cdo e mire e ka nji te keqe , dhe e mira e ketij takimi te keq eshte se z.Rama e perseriti dhe riperseriti se serbia duhut ta njohe kosoven sepse kjo do te ishte mire per te gjithe dhe se pavaresia e Kosoves eshte nji fakt i kryer.Jo pse serbet dhe serbia kete se dijne por ,ai e tha kete ne nji forum ku e degjuan gjithe ata qe nuke kane shume deshire te degjojne publuksht fjale te tilla andaj ,ky fakt eshte ana e mire e ketij takimi te keq.Dhe e treta ,duhet edhe pake guxim te thuhen keto fjale ne mes te beogradit dhe z.Rama kjo nuk.i.mungoi.
    A fituam me shume ne shqiptaret e Kosoves apo , me shume humben kjo eshte qeshtje qe nuk varet nga nji vizite e kr.ministrit ne boegrad por ,edhe matja e pulsit gjithesesi eshte nji parakusht per nji fitore per ne per te cilen ,duhet ti jemi.mirenjohes z.Rama sepse ,ishte dhe nji humbje per te ..!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...