Published On: 21 Janar, 2016

Edhe Vushtrria solidarizohet me Sami Lushtakun

Në shenjë solidarizimi me kryetarin e Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, Komuna e Vushtrrisë, sot duke filluar nga ora 11:30 e deri në orën 12:00 nuk do të mund t’ju ofrojë shërbime administrative komunale qytetarëve.

Kështu është bërë e ditur nëpërmjet një njoftimi për media të kësaj komune.

Qeveria lokale e Vushtrrisë ka kërkuar nga institucionet relevante kompetente që të marrin masa urgjente për ofrimin e shërbimeve shëndetësore kryetarit Lushtaku.

Një ditë më parë ka reaguar edhe kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli duke kërkuar nga institucionet përkatëse, si dhe raportuesit e pavarur të shoqërisë civile si KMDLNJ dhe Amnesty International që të qartësojnë nëse në rastin e Lushtakut këto të drejta dhe liri nuk janë respektuar.

Avokati i Lushtakut, Arianit Koci, ka thënë se klienti i tij është në greve urie dhe se nuk është mirë për nga gjendja shëndetësore

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...