Published On: 23 Shkurt, 2016

Edhe Topalli me “qytetar dixhital”, ja denoncimi dramatik që përcjell

Ish-kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli, duket se po ndjek gjurmët e liderit historik të PD-së dhe idhullit të saj Sali Berisha edhe në Facebook.

Në fakt, deputetja demokrate ka publikuar një ngjarje, nga ato që i vijnë shpesh “Doktorit”, në kategorinë e “qytetarit dixhital”.

“Te dashur miq. Prej disa ditesh, nje qytetar( emrin e te cilit nuk do ta them) me shkruan se Drejtori i Oshee Shkoder. Xhevat Mollca ka paralajmeruar se do heq nga puna 25 vete. Sot qytetari me niste kete sms  te cilin po e ndaj me ju”, shkruan Topalli.

Ja cili është denoncimi në fjalë:

“Zj. Topalli nuk te tham dot as mirmengjes, dje i dhame lamtumiren e fundit nje kolegu nga Oshee Shkoder. Ishte Ferid Rama ,pesoj nji infrakt se e pushun nga puna dr i sapo emruar Xhevat Mollca .

Feridi nji 58 vjeqar me 37vite pune ne elektrik la gruan dhe 3 femije,Feridi nuk e kishte mendu vdekjen se nuk kishte kursy lek as per funeralin….

Sot jam ne pune pa Feridin …”

“Ngushellimet me te thella familjes se Ferid Rames, tre femijeve dhe gruas se tij.”- shkruan deputetja.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...