Published On: 10 Maj, 2016

Edhe Struga përfshihet në protesta

Organizatorja e protestës Sllavica Jovçeska bëri të ditur se të mërkurën në ora 18.00 edhe në Strugë do të protestohet.

“Me moton “Protestoj”, që i bashkon të gjithë qytetarët të cilët kërkojnë  liri, qytetarët që janë bashkuar kundër pushtetit criminal, frikësimeve, shantazheve, mizerisë ekonomike si dhe kundër abolimit të të gjitha këtyreve nga ana e presidentit Ivanov, nesër më 11.05.2016 ( e mërkurë), nga ora 18.00, para parkingut tek plazhi i qytetit (plazhi i meshkujve)-, afër terenit sportive për tenis në Strugë, do të mbahet protesta e qytetarëve, deklaroi Jovçeska

Ajo theksoi se, struganët e bashkuar bashkërisht maqedonas, shqiptar, rom, turq, vlleh, serb, boshnjak dhe egjiptian si dhe të gjithë të tjerët do të protestojnë kundër kriminalitetit që nuk njeh as nacionalitet, as parti, as shoqata e as organizata. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...