Published On: 18 Prill, 2016

Edhe sot protesta në Shkup

Lëvizja qytetare “Protestoj”, e cila pesë ditë me radhë organizoi protesta, ku qytetarët kërkuan dorëheqjen e presidentit Gjorge Ivanov për shkak të vendimit për falje, pas pauzës së djeshme, sot do të vazhdojë me protestat në Shkup.

“Bashkëluftëtarë dhe bashkëluftëtare, ditët e kaluar ishin intensive dhe të mundimshme, por edhe inkurajuese. Me protesta do të vazhdojmë sot me fillim prej orës 18:00, do të jemi më të koordinuar dhe do të kemi energji dhe forcë më të madhe”, thuhet në faqen e tyre në Facebook.

Përveç dorëheqjes së Ivanov, protestuesit në Shkup, si dhe në disa qytete tjera, si në Manastir, Strumicë dhe Veles, kërkojnë tërheqjen e vendimit për falje të politikanëve, formimin e qeverisë për zbatimin e rekomandimeve nga raporti i Pribes si dhe organizimi i zgjedhjeve fer dhe demokratike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...