Published On: 12 Shkurt, 2016

Edhe Ronaldo dhe Messi shumë shpejt në Kinë

  • Trajneri i Shanghai Sipg, Sven Goran Eriksson ka deklaruar se Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi në një të ardhme të afërt do luajnë në Kinë.

Ramires, Jackson Martinez, Gervinho e shumë yje të tjerë të futbollit tashmë janë transferuar në shtetin e Azisë e largët, teksa në verë pritet që edhe shumë të tjerë ta marrin rrugën e njëjtë.

”Së shpejti ose më vonë, ne do të shohin Ronaldo e Messin në këtë ligë dhe lojtarë të këtij niveli”, tha ai.

Mediat kanë raportuar se pranë ligës elitare kineze janë edhe dy yjet holandeze, Robin Van Persie dhe Wesley Sneijder.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...