Published On: 14 Janar, 2016

Edhe një shqiptar në Superligën zvicerane

Benjamin Kololli huazohet nga Biel tek ekipi i Superligës zvicerane, Young Boys Bern.

Sulmuesi 23-vjeçar do të luaj gjashtë muaj për skuadrën nga Berni dhe nëse e tregon veten, atëherë mund të blihet nga ekipi i njohur.

Kololli e tregoj veten në Fc Biel në Challenge League ku shënoi 6 gola dhe bëri 3 asistime, kurse në Kupën zvicerane shënoi 4 gola në 2 ndeshje.

Kulolli në të kaluarën është vëzhguar edhe nga përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...