Published On: 17 Qershor, 2017

Edhe Muhamet Mustafa në kërkim të “prishtinalive të vjetër” (Foto)

Iniciativës së Bardhyl Metës, për themelimin e Shoqatës së Prishtinalive të Vjetër, i është bashkuar edhe zyrtari tjetër i LDK-së, Muhamet Mustafa. Mustafa ka komentuar në statusin e Metës duke thënë se tashmë lista për kërkimin e familjeve të vjetra prishtinase është pasuruar.

Mustafa ndër të tjera u ka bërë thirrje këtyre familjeve që të bashkohen për t’i dhënë identitet, zhvillim e metropolizëm Prishtinës.

Ndërsa, mbrëmë Bardhyl Meta në një status në Facebook ka treguar procedurat se kush do të kualifikohet dhe si mund të bëhen pjesë e kësaj shoqate. /Express

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...