Published On: 26 Prill, 2016

Edhe kryetari i Prishtinës pjesë e “Partisë së Re”?

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në një prononcim, ka theksuar se ai prioritet në veprim e tij politik e ka Komunën e Prishtinës.

I pyetur për mundësinë e bashkëpunimit në të ardhmen me Ilir Dedën, i cili paralajmëroj se do të dalë më një formacion të ri politik, Ahmeti ka theksuar se nuk mund të flasë për situate hipotetike, dhe se nuk e mendon një gjë të tillë.

Ndryshe, Ilir Deda, në një konferencë për shtyp, ka dhënë dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje VV-ja.

 Ndër emrat e përfolur për një bashkim me Ilir Dedën në “Partinë e Re” ka qenë edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. /Telegrafi/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...