Published On: 17 Maj, 2017

EDHE KJO ËSHTË E MUNDSHME: Pija e cila formëson pllakëzat në stomak

Lëngu natyral të cilin vetë mund ta përgatisni shumë shpejt, do t’ju ndihmojë që të shkrini shtresat dhjamore nga stomaku dhe të pastroni organizmin nga helmet e grumbulluara.
Përbërësit për pijen (rreth 0,5 litra)

▪ 1 panxhar i madh i kuq
▪ 2 – 3 karota të freskëta
▪ 4 – 5 degë selinoje
▪ një grusht spinaq të freskët
▪ 1 mollë
▪ një kastravec të freskët
▪ 2 rrilkë (Raphanussativus var radicula)
▪ një rrënjë xhenxhefili të freskët (madhësia maksimale prej 1 centimetri)
▪ 1 limon.

Përgatitja:

Perimet e pastruara dhe mollën kullojeni në aparat për përgatitje të lëngjeve, ndërkaq lëngun pini në mëngjes.

Ai është aq i ushqyeshëm sa që mund të zëvendësojë tabletën multivitaminoze, transmeton Telegrafi.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...