Published On: 8 Janar, 2017

Edhe kjo bën vaki: Kosovari pret makinën dhe e bënë mjet për pastrimin e borës (Foto)

Reshjet e mëdha të borës që ranë në vend dy ditët e fundit kanë bërë që shumë fshatra e qytete kosovare të mbeten të bllokuara.

Qytetarët kanë përdorur mjete të ndryshme për ta larguar borën.

Por një makineri të tillë zor që ju ka zënë mendja.  Një automjet i vogël për pastrimin e borës është në dispozicionin tuaj.

Makina është prerë në gjysmë nga pronari, për ta modifikuar pastaj në pjet për heqjen e borës. Në të shihet e vendosur logoja e komunës së Ferizajt.

Tek faqja e shit-blerjeve, ‘MerrJep’, një qytetarë ka vënë në shitje një automjet të tillë./GazetaExpress/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...