Published On: 8 Janar, 2016

Edhe KFOR-i nesër i gatshëm kundër protestës së opozitës

Në protestën e nesërme të opozitës, për t’u përkujdesur për sigurinë e qytetarëve do të angazhohet edhe KFOR-i.

Automjete të KFOR-it janë parë sot gjatë gjithë ditës në oborrin e Qeverisë dhe burime të Indeksonline brenda policisë, ndonëse nuk saktësojnë se nesër mund të ndërhyjë edhe KFOR-i nëse përshkallëzohet situata, konfirmojnë se janë në bashkëpunim të drejtpërdrejtë me inteligjencën e KFOR-it për protestën e nesërme të opozitës.

Indeksonline mëson se ka dyshime të bazuara që nesër do të sulmohet me fishekzjarre të rënda ndërtesa e Qeverisë, e cila mund të marrë edhe flakë, prandaj policia ka rekomanduar që të ketë edhe ekipe të zjarrëfiksëve brenda ndërtesës.

Në anën tjetër, opozita ka intensifikuar mobilizimin e saj që nesër të sjell sa më shumë njerëz në Prishtinë, sepse vlerësojnë se kjo protestë do të jetë vendimtare për ta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...