Published On: 12 Prill, 2016

Edhe Idriz Blakaj dëshiron ta kthej Enver Hoxhën së paku për një vitë në Kosovë

Drejtori i Agjencionit për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale të Kosovës, Idriz Blakaj, ka thënë në një prononcim për Info Magazine në Klan Kosova se do ta kthente, të paktën një vit, regjimin e ish-diktatorit shqiptar Enver Hoxha edhe në Kosovë.

“Nga njëherë po them se po të kisha mundësi do ta ktheja për një vit në Kosovë, sepse hanin nuk e kish lejuar”, ka thënë Blakaj.

Këto komente Blakaj i ka dhënë duke folur për mundësinë e ndërtimit të një përmendoreje të ish-diktatorit shqiptar në Kosovë, nga një grup përkrahësish të Enver Hoxhës.

Agjencia për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale është organ i pavarur për projektimin, ndërtimin, administrimin dhe menaxhimin e Komplekseve Memoriale.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Qfar lope c.c.c.c thotë:

    Qka po te pengon Car Lazaro, ai nuk ka vra Shqiptar. Krejt xhamijat ne Kosove i kan e,rat e vrasesve me te medhe te Shqiptareve….aato duhet me ua mderrue emrin edhe me irrxue krejt. Ders a per tradhetarin me te madh ne histroirine e kombit Shqiptar enver hoxhen ….ski qka me fol . Ai i ka fezultatet , qe ja e 11 mije te vrare, 250 mije te burgosur, 500 mije te internuar…dhe komplet shqiptaret e booome …………budallllll

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...