Published On: 15 Shkurt, 2016

Edhe Hashim Deshishku në listën e uzurpatorëve, ish-deputet i LDK-së

Në listën e uzurpatorëve të pronave shoqërore të publikuar sot nga Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) figuron edhe kompania ‘Lesna’ me pronar Hashim Deshishkun, i cili ishte deputet i LDK-së në legjislaturën e kaluar, raporton Indeksonline.

Sipas asaj liste prona është në rrugën ‘Fehmi Agani’ në qendër të Prishtinës.

Mirëpo, publikimi i listës së uzurpatorëve të pronave shoqërore nga AKP-ja ka nxitur shumë reagime, por edhe ka pasur nga ata që i janë gëzuar publikimit të saj.

Gjithashtu, edhe krerët e shtetit pas publikimit të kësaj liste thanë se ky është një hap shumë i rëndësishëm për luftimin e korrupsionit.

Në këtë listë janë me qindra prona që janë të uzurpuara që nga paslufta dhe për të cilat deri me tash askush nuk ka dhënë përgjegjësi. Pritet që tash prokuroria e shtetit të fillojë hetimin e detajuar dhe uzurpatorët të përgjigjen para drejtësisë.

Indeksonline në ditët në vazhdim do të sjellë edhe fakte tjera të personave të “fuqishëm” që kanë lidhje me politikën e që e kanë dëmtuar shtetin plot 17 vjet. /Indeksonline/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...