Published On: 18 Qershor, 2016

Edhe Hasani e kupton më në fund: Demarkacioni ishte i gabueshëm

Deputeti i PDK-së Nait Hasani shpreson se partia më e madhe në vend do të kërkojë rishikimin e marrëveshjes së demarkacionit me Malin e Zi.

Në një intervistë për ‘Epokën e Re’, Hasani ka bërë me dije se tani edhe bashkëpartiakët e tij nga rajoni i Dukagjinit e kanë kuptuar se versioni aktual i kësaj marrëveshje është i gabueshëm.

Sipas tij, rishikimi i kësaj marrëveshje dhe shkarkimi i komisionit qeveritar që ka bërë demarkacionin do të ndikojë në qetësimin e situatës politike në vend.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...