Published On: 9 Janar, 2016

Edhe Hani shpall dënimin për opozitën

Komisioneri i BE-së për zgjerim dhe fqinjësi, Johanes Hahn e ka dënuar eskalimin e dhunshëm në protestat e sotme të organizuara nga partitë opozitare të Kosovës, transmeton Indeksonline.
Ai tha se lëndimet e raportuara dhe dëmtimi i pronës publike janë të papranueshme. Hahn ftoi palët për përmbajtje dhe t’i kthehen dialogut politik përmes mjeteve demokratike.
haniaa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...