Published On: 17 Shkurt, 2016

Edhe festë edhe protestë në sheshet e Prishtinës

Duke filluar nga sheshi “Zahir Pajaziti” e deri tek sheshi i “Ibrahim Rugova” qytetarët që po qëndrojnë në shesh u ra të shohin edhe një performancë nga ansambli “Shota”, për nder të 8 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Me valle, muzikë dhe këngë ata u ndalën tek objekti i Ministrisë së Kulturës. Për disa minuta ata përformuan një koreografi vallesh.

Ansambli vazhdoi edhe para Teatrit Kombëtar, ku po ashtu shfaqen një koreografi vallesh.

nisvallkja1

nisvallkja3nisvallkja6

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...