Published On: 21 Janar, 2016
Bota |

Edhe dy të arrestuar në Bruksel për sulmet në Paris

Dy persona janë arrestuar sot në Bruksel si të dyshuar se kanë marrë pjesë në sulmet terroriste që ndodhën më 13 nëntor në Paris ku vdiqën 130 njerëz.

Shtetasi belg Zakaria J. dhe shtetasi maroken Mustafa E. janë arrestuar për shkak të dyshimit se kanë marrë pjesë në organizimin e sulmeve në Paris, thuhet nga policia belge, raporton AP.

Të dyshuarit janë arrestuar gjatë operacionit në lagjen Molenbek, ku edhe më herët janë arrestuar ekstremistët islamikë.

Gjatë bastisjes nuk janë gjetur as armë as eksploziv.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...