Published On: 16 Korrik, 2016
Bota |

Edhe agjencia turke e spiunimit u sulmua gjatë përpjekës për grushtet

Zyrat e agjencisë turke të inteligjencës janë sulmuar nga helikoptër ushtarakë dhe me armatim të rëndë gjatë tentimit ushtarak për grushtet gjatë natës së mbrëmshme, duke lënduar të paktën tre persona.

Shefi i agjencisë, Hakan Fidan, ndodhej në një lokacion të sigurt gjatë ngjarjeve si dhe ishte në kontakt të vazhdueshëm me presidentin Erdogan dhe kryeministrin Yildirim, një burim ka thënë për Reuters, përcjell Express.

 Në atë kohë, agjencia e inteligjencës ende po punonte me forcat e armatosura, policinë dhe qeverinë kundër puçistëve në operacione të vazhdueshme në Stamboll dhe në veçanti në Ankara.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...