Published On: 25 Mars, 2016

“Easy Jet Aerlines” fillon fluturimet nga Kosova me çmime të ulëta

  • Ministria e Infrastrukturës (MI), ka njoftuar se “Easy Jet Airlines”, do të fillojë fluturimet nga Kosova që nga e diela me çmime të lira.  

Në njoftimin për media thuhet se hyrja e kompanisë “Easy Jet Airlines” në tregun kosovar do të ndikoj në zhvillimin konkurrues të aviacionit civil, transmeton Express.

“Më 24 mars 2016, kompanisë “Easy Jet Airlines”, i është mundësuar hyrja në tregun e Kosovës, me ç’rast do t’i shfrytëzoj të drejtat e trafikut. Kjo kompani ka orar të fluturimit nga data 27 e këtij muaji. Hyrja e një kompanie Ajrore nga Anglia, në tregun kosovar, është e një rëndësie të posaçme. “Easy Jet Airlines”, operon me low cost dhe do të ndikoj në zhvillimin konkurrues të aviacionit civil”, njoftimi për media.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...